Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha 5 èvente cserélődni kellene...

Ha 5 èvente cserélődni kellene a vezetőknek, akkor hogy lehet az, hogy mindenki a megfelelő helyen van?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem akarok őket elhessegetni, csak arra lennèk kìváncsi, ha bizonyos időközönként cserèlődni kellene az embereknek, hogy lehet az, hogy mindenki a megfelelő helyen van? Ő a legalkalmasabb az adott pozìcióra?Mitől lesz valaki erre a munkakörre megfelelő? Mi kell hozzá, hogy az emberek tisztelettel viszonyuljanak hozzá? 40/F
2021. jan. 30. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ki van milyen helyen?

És ki mondta, hogy cserélődni kellene?


Vagy arra az általános mondásra gondolsz csak, hogy pár évente érdemes munkahelyet váltani a gyorsabb előrejutás érdekében? Mert az egyáltalán nem kötelező érvényű

2021. jan. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Előrejutásról nem tettem említést, csak arról, hogy mi dönti el, hogy egy adott helyen, ki, mennyire szeretne időzni, milyen feltételek kellenek, hogy őt találják a legmegfelelőbb embernek, aki a feladatokat ellátja ?
2021. jan. 30. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Ez ugyanolyan általános mint, amit én írtam, sőt szervesen hozzá tartozik a témához.

Millió és egy oka van annak, hogy melyik vezető mennyi ideig akar betölteni egy pozíciót. Felsorolni se lehet mindent. Kicsit túlmutat ez azon, hogy mennyi a pénz, milyen nehéz a munka, és milyenek a közvetlen kollégák.

Szakmaiság, karriercélok, vállalati kultúra, célok, személyes fejlődés, megbecsülés, az ellátott feladatok testhezállósága, új impulzusokra való igény,a vállalat jövőképe, társadalmi szerepvállalása, a közvetlen és közvetett felettesek személyes attitűdje és még lehetne sorolni ezer dolgot.


#1

2021. jan. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na akkor ezt adjátok össze. nálam a munkahelyen a vezető beosztás nyílt pályázat útján megy 5 évre szólóan (bárki akár az utcáról is pályázhat ha van végzettsége) DE az SZMSZ kiköti hogy egy személy max két egymást követő vagy nem követő ciklusban lehet vezető, magyarul max 10 évig.


1991 óta ez az alapszabály, 1991 óta ugyanaz a főnök.

Na ezt valaki megmagyarázza nekem?


Ugye megy a bunda, hogy pályázaton mindig ugyanaz a személy a "legmegfelelőbb" ez még egy dolog, na de 1991 óta? Mikor max 2x 5 évig lehetne?

Hát ezt valaki elmagyarázza nekem?

2021. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megszokhattátok volna már, hogy PAPÍRON Magyarország a világ legjobb helye, - a valóságban meg folyamatos a maszatolás. Kéz, kezet mos, - bárhol, bármikor, bármire található valamilyen kiskapu, ha ezt egy magasabb körben megfogalmazott érdek úgy kívánja!
2021. febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"- bárhol, bármikor, bármire található valamilyen kiskapu"


NOs, az általam leírt esetben még kiskapu sincs, nincs is rá szükség, nemes egyszerűséggel nem veszik figyelembe a szabályt és az ellenőrző szervek oda nem figyelése kapacitáshiánya miatt ez a dolog 30 éve elsikkadt.

Senki nem vette észre.

És nem is fogja soha míg egyszer valaki fel nem jelenti az egészet. De 30 évig nem jelentette ezután se fogja.

2021. febr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!