Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kihasználják a munkáltatók a...

Kihasználják a munkáltatók a vírus helyzetet?

Figyelt kérdés

Nézegettem álláshirdetéseket, 6 órára keresnek takarítót bp-n 89 pénzért és hasonlók... :D A járvány előtt ezekere embert alig találtak volna. Pedig az utolsó pár évben már kezdtek normálisabb pénzt fizetni, de ez a párszázezer hirtelen álláskereső nagyon alájuk adta a lovat.


Gondolom megint a jó kis 2000res évek hangulata, munkások semmibe vétele, ellehet menni ha nem tetszik dolgok lesznek.



2021. febr. 5. 11:55
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
84%
Hát igen, már maximum csak önerőnek jó a hitelhez, CSOK-hoz
2021. febr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
63%

Miért, a munkáltatókat nem viselheti meg a vírus?

Ha nettó összeget írsz, az a nettó minimálbér 6 órásra arányosítva.

A Tescos takarítók is minimálbért kapnak, mégis elvállalták a munkát a vírus előtt is. Sajnos drága az élet Budapesten, de azért azt is vedd már számításba, hogy semmilyen képesítés nem kell a takarításhoz. Nyilván ha olyan a munka, akkor jobban megfizetik. De egy sima sepregetés, felmosásért mennyit kéne adni?

2021. febr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
75%
Hát mondjuk annyit, amennyit külföldön adnak ugyanezen multik ugyanezért a fizetésért. Amúgy a fizikai munka sem lenézendő, sőt. Vadidegenek xarát sem mindenki pucolgatná.
2021. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
35%
Jav: ugyanezért a munkáért
2021. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
63%
Az lényegtelen mennyit adnak külföldön, Magyarországról volt szó.
2021. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
24%
Te kérdezted mennyit kéne adni. Hát válaszoltam, hogy mennyit :D
2021. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
59%
Ki hát. Vagy félmillióan vesztették el az állásukat, úgyhogy most kényük kedvére tudnak válogatni.
2021. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
79%
16 A hazai viszonylatokhoz képest kérdeztem mennyit kéne adni, azt hittem ez nyilvánvaló. Amíg diplomás közfoglalkoztatottak keresnek 140 000Ft-ot,addig egy alkalmazotti viszonyban dolgozó takarító furcsa lenne, ha többet keresne.
2021. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
28%

Nem volt nyilvánvaló.

Hát igen, keveset keresnek, bár ez az egész viszonyítás nézőpont kérdése. Tulajdonképpen egyik sem könnyű, nem tudom próbáltad-e takarítóként magad. Mindkettőt meg kellene fizetni, mert egyik sem nehezebb a másiknál csupánaz egyik szellemi, a másik fizikai. Persze tudom ez csak egy ábránd.

2021. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
20%
Eddig is el lehetett menni ha nem tetszik, viszonylag kevés cég tűri a zsarolást (hacsak nincs olyan kiváltságos helyzetben valaki aki megteheti). A takarító meg ennyit kapott kb az elmúlt években is nettóban. Takarításért, pláne 6 órában nem tudom mit vársz
2021. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!