Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik, ha egy börtönőr...

Mi történik, ha egy börtönőr teherbe esik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy "normális" körülmények között, börtönön kívül van az apuka, tehát alapvetően ebből nincs probléma. Viszont így a munkájában sokkal inkább veszélyeztetett. Mi történik akkor? Felmondanak neki vagy elküldik szabadságra?

Félreértés elkerülése végett, semmi közöm ehhez a munkakörhöz, csak a fejembe ötlött a kérdés.


2021. febr. 9. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Aztán ugyan miért mondanának fel neki vagy miért küldenék szabadságra? Áthelyezik másik munkakörbe, ahol könnyített munkát kap. Ha nincs iylen, akkor otthon marad, a munkáltató meg fizeti neki ah alapbérét.

Te hány éves vagy, 13?

2021. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mivel googleban rákerestem, ott amerikai híreket dobott csak ki. Nem is olyan rég, egy börtönőr nő halva szülte meg a kisbabáját, valószínűsíthetően annak a következményeként, hogy korábban balesetet szenvedett a börtönben egy riasztás után. Tehát ott vagy az van, hogy elesel a béredtől és otthon maradsz, vagy folytatod a munkát ugyan abban a munkakörben és veszélyezteted a babád életét.

Csupán érdekelt volna, hogy ez itt máshogy van-e.

A te válaszod meg inkább hasonlít egy 13 évesére, mint az én kérdésem.

2021. febr. 9. 10:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont börtönőr?

Kérdezhetnénk ugyanezt rendőrökre, hajóskapitányokra, vagy toronydaru kezelőkre is.

Bármely munkakörben ahol a magzat kihordása veszélyeztetett lehet, ott vagy áthelyezik cégen belül könnyebb munkakörbe, vagy betegállományba veszik.

A börtönőrök vetélése, vagy elhalt terhessége sem kimagaslóbb, mint a szövőnőké, vagy a bolti eladóké.

2021. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg? Pontosan mi a válaszomban az, ami egy 13 evésre jellemző? A tény, hogy Magyarországon először is az állapotos nő felmondási védelem élvez? Vagy a másik tény, hohy veszélyes munkakör esetén atg kell helyezni és továbbra is kapja a fizetését ?

Magyarország nem Amerika. Itt van csed, gyed, gyes, táppénz, ott nincs.

2021. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy vegyi üzemben dolgozom, itt ahogy orvos igazolja a terhességet (7-8. hét) azonnal táppénz. Tilos dolgozni.
2021. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a legtöbb fizikai munkát végző nő szülési szabadságra megy. Furán néznének ki bármilyen bigyógyárban, boltban emelgetve, stb nagy hassal.
2021. febr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!