Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm kötelezhet arra,...

A főnököm kötelezhet arra, hogy hamarabb bemenjek?

Figyelt kérdés

Irodai munkáról van szó. Azon megy a huzavona, hogy fixen 20 perccel hamarabb menjek be, hogy szerinte "fel tudjak készülni a munkakezdésre". A szerződésem szerint 7:00-kor kezdődik a munkaidőm. Nyilván nem akkor szoktam beesni, itt vagyok 5-10 perccel hamarabb, de ez szerinte nem elég, mert ő a főnök és ha ő azt mondja, akkor nekem kutya kötelességem azt csinálni. Számlázni is csak 7 órától tudok elkezdeni például, szóval ülnék itt feleslegesen napi 20 percet csak úgy ingyen.

Édesanyám beteg, ezért még munka előtt őt elszoktam látni, nyilván így is jóval előbb kelek, de nem tudom "fixen" megígérni, hogy én mindig pontosan 20 perccel előtte itt legyek.

Én erre annyit feleletem, hogy a szerződésem szerint 7:00-kor kezdődik a munkaidőm, én ezt betartva 7:00-kor el is kezdek dolgozni. A munkámban semmi kifogást nem talál, a feladatomat ellátom, akkor miért ezen kell cirkuszolni?

Azt mondta, ha valami nem tetszik el lehet takarodni, mert azt kell csinálnom, amit ő mond.


Nyilván ebbe a Covidos időszakban nem szeretném elveszíteni a munkám, de jó lenne dűlőre jutni vele.


Jogos a kérése? Mit tudok ilyenkor tenni?



2021. febr. 12. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon rá vagy szorulva erre a munkára, akkor kommunikálni kellene vele, pl. megkérdezni, volt-e olyan az elmúlt hónapban, hogy úgy érezte, nem voltál felkészülve hétkor a munkakezdésre.
2021. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Mond el neki hogy beteg az anyukád és te ápolod és így nem tudod megígérni hogy mindig ott vagy 20 perccel előbb.Ezt csak megérti.Ennyire nem lehet embertelen
2021. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
37%
A felkészülés a munkára nem a munka része?
2021. febr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Nyilván mégis van valami kivetnivaló a munkádban, ha úgy látja, 5-10 perc neked nem elég, hogy felvedd a fordulatot reggelente.
2021. febr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Boltban dolgozom,6-kor nyitunk de már 5-re ott kell lenni .
2021. febr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Én megmondanám neki, hogy akkorra érek be, amikorra ő kéri, de onnantól számolódik a munkaidő.

Vagyis jöhetek én 20 perccel korábban, de akkor 20 perccel korábban ki is esik a toll a kezemből és veszem a cipőmet, kabátomat.

2021. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5# de gondolom beleszámít a munkaidőbe .
2021. febr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az édesanyámmal kapcsolatos dologról tud, de nem kifejezetten érdekli.


Rákérdeztem már, hogy van-e kivetnivalója a munkámmal és azt felelte, hogy semmi. A vevők nagyon szeretnek, jó a forgalom, kedves vagyok mindenkivel, a számlák, szállítólevelek hibátlanok...


Azt mondta, hogy ez a "szankció" azért kell, mert egy másik telepünkön még negyed 8-kor is cigiznek meg kávéznak és mivel ott is bevezette ezt a szabályt, így itt is..


Én megértem az ő agymenését, de sokszor 16:30 körül vagy még később zárok be, azután a pénzt leszámolom, mivel nem küldhetem el a vevőt 16 órakkor, hogy záróra, mivel szerinte ez rossz fényt vetne a cégre és ez az, ami szintén nem kerül számomra kifizetésre, szóval nem kifejezetten szeretnék napi majdnem 1 órát eldobni az életemből, azért, mert ő azt kívánja. Nyilván ez az én hibám, mert nem nagyon tudunk dűlőre jutni a túlóra fizetéssel kapcsolatban, de nem szeretném benyelni még a reggeli 20 percet is.

2021. febr. 12. 11:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mondanám, hogy oké, bemegyek 20 perccel korábban, de akkor új szerződést csinálunk, mostantól az a 20 perc is fizetve lesz. Vagy ha nem, akkor mostantól 20 perccel korábban is végzek.


5: Feltételezem, 5 órakor kezdődik a műszakod.

2021. febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nagy legeny miert nem amott veri ki a balhét. Ezt imádom amikor a lustaknak behunyaszkodnak a főnökök mert hát mondta nekik de semmi hatas..majd a normálisakkal is bunkózik mert azok lelkiismeretesek es megcsinaljak. Hat a loszart már.

A magánügyeidbe - anyad betegsége stb ne avasd be! Ezt csak felhasznalja majd ellened, de igazabol ahhoz hogy begyere hamarabb semmi köze , betegség nelkul sincs joga ehhez.

2021. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!