Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Végülis mennyi munkára kötelez...

Végülis mennyi munkára kötelezhetnek?

Figyelt kérdés

Adott egy hosszú (most a covid miatt 3, amúgy 1 éves) munkaidőkeretes meló. De a hossza szerintem lényegtelen.

Van egy ledolgozandó óraszám amit teljesíteni kell adott idő alatt.

Szerintem a kérdésem szempontjából ez is lényegtelen...

Én úgy tudom, hogy egy héten maximum 48 órát, tehát 6 napot (vagy 5-öt 2szer 12ztetve) dolgoztathat maximum a munkáltató. Ha belemegyek esetleg többet. -nyílván nem megyek bele-.

Most az új főnök azt mondja 72 órát ia kiírhat egy héten.

Mi a konkrét igazság?



2021. febr. 13. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Heti öt napot lehet kötelezni, a többi túlórának minősül, amihez a dolgozó beleegyezése kell.
2021. febr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 válasz nem igaz!


Pl Mt 99. § (1) A munkavállaló beosztás szerinti...

...b) heti munkaideje legfeljebb negyvennyolc óra


Ajánlom figyelmedbe: [link]

2021. febr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nálunk például a szombati nap munkaidőkeret terhére megy.

Tehát teljesen mindegy, hogy az adott állás szerint mínuszban vagy pluszban vagyok, munkaidőkeret. A munkaidőkeret végén elszámolás.

Ettől függetlenül minden mindegy, kiírja a szombatot és kész.

2021. febr. 13. 17:56
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném, hogy ilyen hogy túlóra csak vasárnapon létezik... tehát ha nagyon kell és elvállalom (ez legalább önkéntes) akkor duplán kifizetik az adott hónapban.

Az hogy én 12ben bent vagyok az a plusz 4 óra szintén egyszerű, mezei munkaidőkeret és nem túlóra.

2021. febr. 13. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!