Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jogos, hogy kirúgták?

Szerintetek jogos, hogy kirúgták?

Figyelt kérdés

Nemrégiben jött hozzánk egy új kolléga, aki többször panaszkodott a családjára.A munkát általában rendesen csinálta, a többiekkel nem volt flegma, viszont én úgy láttam, hogy mentális problémái vannak.Néha egy tök egyszeru feladatot nem tudott elkezdeni, alig lehetett vele beszélgetni, mivel annyi élet van benne mint egy kavicsba.Senkije nincs, 8 általánosa van, meg gyakran a falat nézi.

A családjáról ilyeneket mond, hogy fárasztják ot azzal, hogy az Old Spice rákkelto, meg hogy kíváncsiak arra, hogy belole mi lesz.

Nem tudom hány sebbol vérzik a gyerek...

A családja tehette tönkre?

Mindenesetre kirúgták, elvileg valaki jelentette hogy a családtagjaival nem jön ki.

Na de nem érdemelt volna egy esélyt?Egy munkahelyen szerintem nem ez a lényeg, hogy valaki honnan jön, hanem hogy mit tesz le az asztalra.



2021. febr. 14. 18:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira bamba, hogy tök egyszerű feladatokat sem tud elkezdeni, akkor nem a családja volt az ok, és igen, akkor jogos. Megvolt az esélye, felvették, de sajnis nem felelt meg.
2021. febr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy munkahely nem szociális foglalkoztató. Ha nem tudta elvégezni a felsdatot, akkor jogos a kirúgws.
2021. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

De hát írtad, hogy bamba volt és néha a legegyszerűbb dolgokat sem tudta ellátni. Azaz semmit sem tett le az asztalra.

Nekem is van egy kollégám, akivel csak egyszerű mondatokban, tagolva és hangosan kell elmondani a dolgokat minimum 5x és vagy felfogja vagy nem. Én őt is rég kirúgtam volna, hiába van neki is szomorú családi története. (Nekem is az van, mégse ezzel próbálok érvényesülni)

2021. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

"Mindenesetre kirúgták, elvileg valaki jelentette hogy a családtagjaival nem jön ki."


Mehvan? Jelentette? Hol dolgoztok ti? Vagy milyen hely ez, ahol te bemész a főnökhöz és "jelented" neki, hogy Marikának szar a házassága, Feri gyereke meg bukásra áll fizikából, ezért kirúgják őket? Ennek semmi értelme.

Ha nem tudta ellátni a feladatát, akkor rúgják ki, ha a főnök úgy ítéli meg.


Másrészt őszinte leszek, a kérdés alapján te sem vagy a legélesebb kés a fiókban, zavarosan írsz. Nem értem a logikádat.

2021. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Azok olyan feladatok voltak, amik nem az o dolga.Mármint az, amit nem tudott megoldani.

Az 1-es azt mondja, hogy nem a családja az ok, de én azt kérdezem, hogy nem lehet hogy amiatt lett link?Akkor nem o a hibás.Mit kéne tennie?

Ha elmegy intézetbe, ott pénzt nem kap, és ha rendbe is jön, otthon semmi jóra nem számíthat.

2021. febr. 14. 18:28
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy a családunk nagyban meghatározza, hogy milyenné váltunk. De attól még nem felel meg a munkára. Én is a családom miatt nem lettem orvos (olyan géneket örököltem, hogy nem érdekel se a biológia, se a kémia, plusz tanulni se akartam annyit), most akkor mégis alkalmazzanak orvosnak, mert a családom az ok, és én szegény szerencsétlen?
2021. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
5# Mit nem értesz?Azok a feladatok, amik az o profilja, azt rendesen megcsinálta, mivel ahhoz kb. semmilyen ész nem kell.Amikor kérték, hogy segítsen akkor volt baj.Nyugodtan legyél oszinte, azt értékelem!
2021. febr. 14. 18:34
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

ÉS akkor mi van? A munkahelynek mit kellene csinálni? Nem az ő dolguk, hogy valakit "megjavítson". Hibás, nem hibás. Én sem vagyok hibás, hogy nincs oxfordi diplomám, mert hát nem is lett volna lehetőségem rá. Akkor most vegyenek fel olyan helyre, ahova nincs érdemleges tudásom, mert hát nem tehetek róla?


Az első lépés az lenne, hogy magát tegye rendbe, igen. De megint milyen intézetről beszélsz? A mentális zavarok kezelése nem rögtön diliházat jelent. Terápia, pszihológus, ami simán lehet munka mellett is.

2021. febr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
7 akkor miert írtad le a kérd3sben h nem tudta megoldani - ha ez irreleváns?
2021. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#8 A munkahelynek azt, hogy adjon neki egy esélyt, mert nem volt olyan rossz munkaero.Lehet pénzzel könnyebben rendbe tenné magát.A családja ne jöjjön szóba.Ilyenkor miért nem hangzik el, hogy 18 elmúlt?
2021. febr. 14. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!