Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehet az ember ha ilyen a...

A 24 kisfarkas kérdése:

Mit tehet az ember ha ilyen a főnöke?

Figyelt kérdés

Lassan 6 éve, fémiparban dolgozom, 3 műszak, heti 5nap munka, kollektív szerződés.


Tavalyi szabadságokat áthoztuk (5nap) idénre, + van 22 nap szabim. Tehát összesen 27. Mégis, ha szólsz hogy jövő héten pl nem jönnél egy két nap, nem ad ki szabadságot azzal az indokkal, hogy ha ismét vírus miatt leállás lesz, legyen mihez nyúlni..

Az időarányos szabi felével nem a munkavállaló rendelkezhet?


A másik pedig...

Januárban kiraktak egy papírt hét elején, hogy két hétvégén be kell jönni kötelező túlóra.. Aki nem jelenik meg igazolatlan nap.. Be jött a csapat. Azt hittük csak megnőtt a termelési igény..

Igen ám de februárban megint hozták a 2 hétvége kötelező papírt ugyan ezzel a szöveggel.. Itt is bent volt mindenki.

Viszont márciusra megint behozták a túlórát, most pedig 3 hétvége... Ami azt jelenti hogy két szombat éjszaka, majd egy délelőttös...


Én ebbe bele fáradtam. Azt mondták lehet így lesz egész évben..

Heti 5 napot ott hajtja magát az ember, flusztrál a műszakvezető, emiatt stresszes mindenki. A túlórákat a munkaidő keret végén fizetik ki, ami jelen esetben 2 hónapos keret.

Igazából az a bajom hogy építkezni szeretnék garázst építeni, tetőt cserélni a házon, és fürdő szobát felújítani.. Van még 20 mázsa fa is kB össze vágni de alig van időm, bele fogok már menni kell dolgozni.

A dolgaim magukat fogják megoldani? Meg garázst, fürdő szobát is a szomszéd építi nekem?

Most ezek az itthoni dolgok + a kapcsolat, a szabadidő mind oda van. Hét közben fáradt vagyok pihennem kell, édesanyámékat látom el boltba járok nekik,ház körül látom el az állatokat egyszerűen magamra sincs időm, a két hétvégi munka is sok volt nem hogy 3...

Ráadásul hétvége is szombat éjszaka miatt el van totálisan rontva azaz már korlátoz a saját dolgaim rendezésében.

Ha pedig szólok, hogy hétvégén nem tudok jönni, akkor egyből nekem támad a főnök, hogy MI dolgod van neked hétvégén? Úgyis korlátozás van nem lehet sehova menni, és pont. Ha nem jössz elveszik a juttatásaidat pl bónusz..

Már azon gondolkodom, felmondok.



2021. febr. 20. 00:47
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha megkérdi mi dolgod, akkor elmondod azt, amit itt leírtál,meg hogy neked is 24 óra 1 nap. Majd beadod a felmondásod.
2021. febr. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A semmire szerintem ne mondjál fel. De akkor a vasárnapod legalább szabad?
2021. febr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok mindent tudsz tenni. Én azt próbálnám meg a helyedben, hogy kérnék öt percet a főnöktől arra, hogy hallgasson meg négy szem közt és felvázolnám neki az általad leírtak lényegi részét, - hogy semmilyen szinten nincs saját életed és az otthoni vonatkozású rendezni valóid egymás előtt torlódnak, össze fog omlani a magánéleted és pszichésen is tönkre fogsz menni idő előtt, ha következetesen elhatárolódik attól, hogy esélyt adjon a soraid rendezésére. Elsősorban nem is pihenésre kellene a szabadság neked, hanem arra, hogy a teendőid rendezésével megnyugodhass egy kicsit - és ezt igazán beláthatná! Én ezt próbálnám meg.
2021. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Így van, nekem elsőként az itthoni teendőket kellene elvégeznem, és sajnos ezek miatt vagyok ingerült, most is amit tudtam csinálgattam meg fogok vasárnap is. De nem tudok mindent megoldani két nap alatt.

Szeretném vele ezeket megbeszélni, meg is fogom próbálni jövő héten. Mert tényleg nem szoktam szabit kivenni minden hónapban de ez már sok, hogy az egész éves felét se vehetem ki szabadon de pláne a tavalyi sem... És ez a magatartás ami terror már bent, nekem sem jó bent is flusztral, közben van elég bajom az itthoni feladatokat is megoldani mivel szüleimmel lakom most, ők pedig 65 éven felüliek, azért sokat kell segítenem most őket és vigyázni rájuk is.

2021. febr. 20. 20:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg leírhatnád, végül mi lett.
2021. febr. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is értem az ilyen helyeket. Sokszor csak legyintenek, hogy egyéni szoc problem, de háti kimerült vagy, akkor a munkád a se tudsz jól teljesíteni. Aztán nem tudom mi a jobb, ha enged pár szabadnapot, vagy kimerültséggel táppénzre mész egy hónapra.
2021. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Helló! Az lett belőle, hogy nem volt annyi munka éjszakás héten és eltoroltek egy éjszakás műszakot szombaton :/

De a főnök meg azt mondta persze megérti meg majd igyekszünk valamit kitalálni rá aztán utána mikor kérdeztem hogy végül mi lesz, azt mondta hogy nem adnak ki szabit oldjuk meg tegyük át másik napra a tenni valót.... És kB le volt tojva :/

2021. márc. 14. 20:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!