Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Japánban az írásos munkaszerző...

Japánban az írásos munkaszerződés SÚLYOS sértésnek számít a cég irányába-mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Miket tanul az ember. Megtudtam hogy Japánban munkaszerződés mint olyan nem kötelező. Köthetnek a felek, de ezt jogszabály nem írja elő.

Ez eddig egy dolog.

De a másik: az írásos munkaszerződés az egyik legdurvább sértésnek számít a japánoknál-mert ez azt jelenti hogy a felek nem bíznak a másik fél szóbeli adott szavában.



Azért milyen viszonyok vannak ott és milyenek itthon.....


Nálunk írás nélkül egy napot nem szabad dolgozni de még ha van is, akkor is simán átb-----hatnak és lehet menni pereskedni.


Ott meg egy súlyos sértés ha én papírt kérek, mert ezzel azt mutatom ki, hogy tróger csalónak tartom a másik felet....


2021. febr. 20. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk meg a papír is felesleges, mert ha akarják azt se tartják be :D
2021. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem venném készpénznek, hogy ez nem afféle urban legend. Két ismerősöm dolgozik kint, mindkettő írásos szerződéssel.
2021. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság, hogyne lenne írásos szerződés.
2021. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyik híres érdekesség a japánokról, hogy kézi aláírás helyett aláírás pecsétet használnak.

Mégis mit pecsételnek, ha nem írnak le semmit?

2021. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az is sértésnek számít a japánoknál ha nem 18 órát dolgozol egy nap - legalább :)
2021. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!