Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi kivételezés rendben...

Munkahelyi kivételezés rendben van?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy azok az emberek akik nem tudják elvégezni a munkát ugyanannyi pénzt kapnak mint azok akik igen?


3 éve dolgozok egy csapatban, nem nehéz fizikai munka mert nők-férfiak ugyanazt csinálják, viszont van pár ember akik minden egyes nap a lehető legkönyebb feladatot kapják.

Mert az egyiket 20 évvel ezelőtt műtötték. Mert a másik idősebb. Mert a harmadik törékeny nő. Mert a negyedik az üzemi tanács tagja. Stbstb. Ebből az van a gyakorlatban, hogy a 20 ember közül 15 dolgozik, a maradék csak bejön kb. söprögetni, ugyanannyi pénzért.


Miért van az, hogy én minden egyes nap hullafáradtan jövök haza mert ez a pár ember nem tud rendesen dolgozni, ezáltal az ő munkájukat is mi vesszük át??

Miért van az, hogy én minden nap stresszelek ők meg nevetgélnek mert nekik vakáció a munkahely??


Szeretem a munkahelyet, de úgy gondolom ha ugyanannyi pénzt kapunk akkor mindenki vegye ki a részét a munkából egyenlő arányban.


2021. febr. 24. 10:39
 1/8 kicsibarany ***** válasza:
100%
Nincs rendben, de nem a gyakorin kell puffogni, azzal nem változik semmi.
2021. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is így van, a gátlástalan, lusta, bunkó viselkedésű dolgozó kapja a legkönnyebb munkákat, de ugyanannyi pénzt vesz fel, mint az, aki estig dolgozik minden nap. Ezt nem tudom, miért nem ellenőrzi senki, elvileg a főnököknek is vannak feletteseik, a jelenléti ívben nyilván látszódik, ki mennyi ideig dolgozik, még sincs következmény.
2021. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van a fószer aki azt képzeli magáról, hogy ő dolgozik és tesz meg a cégért a legtöbbet, míg a többiek csak lógatják a lábukat és semmit se csinálnak. A valóság persze az, hogy mindenki teszi a dolgát és kábé ugyanúgy dolgozik. Csak ez a pasi az állandó másokra figyelésével kevesebbet dolgozik, mint a többiek. Eddig senki se szólt neki.
2021. febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Most akkor könnyű fizikai munka és mindenki csinálhatná. Ergo kivételezés van. Vagy dög nehéz munka (mert te, mint egészséges ember, kidőlsz tőle) és teljesen jogos, hogy a gyengébb kap más feladatot, mint te.
2021. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Állami hely igaz? Az szív fel ilyen embereket. 🤣
2021. febr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rendben, de sok mindent nem lehet tenni ez ellen. Volt idő, amikor kiborultam magamban olyan emberektől, akik nap mint nap azt próbálták meg bebizonyítani a főnökünknek, hogy ők tartanak el mindenkit és rajtuk kívül senki nem dolgozik meg a fizetéséért. Aztán megtanultam vastagon, magasról letojni ezeket az embereket - már csak azért is, mert a főnökök voltak annyira objektívek, hogy belátták, azokat akik nap mint nap megpróbáltak alá tenni mindenkinek, betegen is bármikor kenterbe vágnak olyan emberek, mint amilyen én is vagyok. Az én energiáimat nem az emészti fel a munkahelyen, hogy másokat mószerolva nap hosszat pofázok, hanem legjobb tudásom szerint megteszem nap mint nap a lehető legtöbbet a cégért. Különbözőek vagyunk.
2021. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#4

Szerintem érthetően leírtam, hogy nem a munka nehéz alapból, hanem megnehezítik, mivel csapatmunkáról van szó és ha az egyik csak látszatból dolgozik a másiknak meg kell csinálni az ő munkáját is. De minimum besegíteni amiből az következik, hogy nem csak a saját melódat kell megcsinálni és ez egy idő után elég stresszes tud lenni pláne ha rámegy a derekadra. Mert attól, hogy valami nem nehéz fizikai munka még rátud menni 1-1 testrészedre.


De lefordítom még egyszerűbbre, hátha így megérted:

Paprikaföldön van 6 sor amit kettőtőknek le kell szedni, nyilván 3-3 sor fejenként de a másik lassú ezért megcsinálsz helyette 1 sort így te 4 sort csinálsz míg ő 2-t, ez egy idő után bosszant.

Nem mehetsz a felettesedhez, mert a társad idős és hát papíron egy csapat vagytok ezért segíteni kell a másikat.


Ez amit nem tartok igazságosnak. Amúgy nem, nem paprikát szedünk csak hátha így érthetőbb ;)

2021. febr. 28. 04:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Bizonyos mértékig,fokig rendben lehet.
2021. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!