Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az hogy szerepkörök...

Miért van az hogy szerepkörök alapján idealizálunk embereket?

Figyelt kérdés
Amikor bekerultem diákmunkara egy nálam pár évvel idősebb lány tanított be. Ő volt a főnökok kedvence, mindig őt istenitettek. Egyszer a főnökömnek volt is valami mondta h hat xy ezt milyen jól csinálta, aztán így rám nézett hogy de persze nem lehet embereket összehasonlitani, nőket meg pláne nem (ez azért szrul esett). Nagyon határozott, magabiztos és szép lány volt. Bevallom az éljen féltékeny voltam rá hogy ennyire elismert a helyen. Aztán észrevettem hogy a többi diákkal nincs is annyira jóban. Egyszer amikor a fiúk arról beszéltek ki nez ki nagyon jól a lányok közül és mondtak engem is, arra a lányra meg azt mondták h haaat olyan egynek elmegy, átlagos. Aztán az új diákok meg nekem beszéltek ki, hogy mennyire egyszeru az a lány. Ami a legdurvabb, hogy viszonylag jóban lettem vele és rajittem hogy egyeltalán nem magabiztos, ezt meg sajatmaga is bevallotta. Nem nagyon fura, hogy csak azért mert egy diákmunkan (ez is nevetséges) felettem állt idealizáltam az egész lényét? 21L

2021. febr. 25. 12:20
 1/3 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Amikor az ember fiatalon, gyakorlatilag tojáshéjjal a fenekén elkezd dolgozni valahol, akkor az a helyes és követendő gondolkodásmód, hogy azért vagy ott, hogy tanulj a többiektől, akik már régebb óta csinálják ezt. Mivel nekik ezek a munkák már rutinnak számítanak és magabiztosan csinálják, az egyszerű kisdiák joggal érzi magát egy lúzernek a többiek között.

Aztán idővel, ahogy egyre több emberrel találkozunk, jobban átlátjuk a viselkedésüket, könnyebben meglátjuk a "felvett" és a "valós" szerepeiket az embereknek. Most lehet hogy hónapokig tartott neked felismerni a csaj gyengeségeit, majd 5 vagy 10 év múlva egy mozdulatsorából meg fogod tudni állapítani ugyanezeket. :)

Az meg, hogy a srácok épp kit gondolnak szépnek, vagy kit húznának meg egyszer-kit többször, teljesen más kérdés.

2021. febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fel évig hittem hogy biztos mindenben felettem áll :D
2021. febr. 25. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én sosem estem hanyatt mások beosztásától. A szépség meg megint más téma. Szerintem női szemmel nézve másmilyen egy nő, mint férfi szemmel nézve. Na, ez viszont egy nagyon érdekes dolog.
2021. márc. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!