Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más főnöke is csinált ilyet?

Más főnöke is csinált ilyet?

Figyelt kérdés

Az van, hogy ez lesz a 3.-ik hete, hogy itthon vagyok.

Két hétig táppénzen voltam, többször írtak antibiotikumot más fajtákat, de nem segített semmit.Aztán, elkel mennem kivizsgálásra a héten, fül orr gégész, vérvétel stb. Ezért a héten szabit vettem ki, hogy eltudjak menni. De elkérte, az orvosaim nevét, és nem tudom miért, gondolom, hogy felhívja őket, hogy tényleg beteg vagyok e. Ez mennyire etikus, vagy nem tudom nekem annyira megalázó, hogy nem biznak bennem.



2021. márc. 3. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem megalázó az ilyen.Őket is bármikor ellenőrizhetik hatóságilag.
2021. márc. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hiaba kéri az orvosok nevét, azok semmilyen konkrét adatot nem adnak, nem adhatnak ki neki, maximum azt, hogy táppénzre vettek-
2021. márc. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

TB-nél tehet bejelentést, hogy járjanak utána, nem vagy-e táppénzcsaló.

Ilyet, hogy elkéri az orvosaid nevét, elvileg nem tehet. Az más kérdés, hogy ha én tényleg beteg volnék, minden további nélkül megadnám a nevüket, hisz nincs titkolnivalóm.

Annál is inkább bátran megadnám, mert tudnám, hogy nem fog sokra menni az orvosokkal. Egy háziorvos, rendelői szakorvos, vagy pláne maszek szakorvos (ill. ezeknek az asszisztense) nem fog telefonban egy idegennek semmiféle felvilágosítást adni. Még azt sem, hogy egyáltalán kezel-e X.Y. nevű beteget. Azt meg, hogy mi baja van, indokolt-e neki táppénzen lennie, valóban végeztek-e rajta ilyen-olyan vizsgálatot, na erről végképp semmit! Úgy el fogják küldeni főnöködet a jó édes anyjába, hogy csak na! :-)))

2021. márc. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Akkor még egész jól jártál, hogy 3. hét után érdeklődik a főnököd.

Nekem otthon kellett maradnom múltkor a kislányom miatt, mert karanténba került az egyik óvónője miatt. 2. nap már hívott a főnököm, hogy kérdezi az igazgató úr, miért én maradtam otthon, nem pedig a feleségem. Ott kicsit elborult az agyam, mivel a feleségem az előtte lévő héten volt otthon vele és van pofájuk a 2. napon érdeklődni. Nem vagyok beteges, 1 évben, ha 4 napot vagyok táppénzen, de van, hogy annyit sem. Mások persze 2 hetente otthon vannak. Őket nem sikerült felhívniuk. Bocs a hosszú szövegért.

2021. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Utána járhat, de az orvos adatot nem kötölhet rólad. Max azt hogy tényleg mentél.
2021. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is megadtam minden további nélkül mert, nincs titkolni valóm, csak egyszerűen fura volt. Ritkán vagyok én is beteg, egy évben 1-2 hét szokott lenni, most összeszedtem valamit. Sőt még maradni is szokott bent szabim is mert nem szoktam mindet kivenni, és azt kövi évbe mindig kiadják, mert muszáj.
2021. márc. 3. 09:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz vele.Nincs takargatni valód elmondásod szerint,akkor meg?Furcsa tényleg hogy nyomozgatni akar
2021. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!