Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm kitalálta a hét...

A főnököm kitalálta a hét végén, hogy másik műszakba KELL menjek. Pedig már mindent leszerveztem a jövő hétre. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

A főnököm pénteken délután írt egy üzenetet, hogy "Hello xy. Jövő héten délelőttre KELL menjek. Kösz xy"


Már az üzenet stílusa is felháborító számomra, ugyanis semmi tiszteletet nem érzek az üzenetben, sőt..


Mi az, hogy KELL? Miért nem pl: Kellene/Ha megoldható/Esetleg stb


Már teljesen le van szervezve a jövő hetem. Csak délelőtt érnék rá ezekre, erre Péntek délután ír rám. Pedig ő ezt már tudta, 1 hónappal előbb, hogy majd neki kell egy ember a másik műszakba... De most szól, hét végén...


Leginkább a stílusa háborított fel. Úgy érzem mintha valami bábú lennék, akit kedve szerint pakolgathat ide-oda.


Valamint ha most engedek neki, akkor azzal csak rontok a jelenlegi viszonyon. Ugyan is mégjobban kifog majd használni. Így is egyre több az elvárása, de nyújtani semmit nem nyújt cserébe.


Ha viszont valahogy, oda tennék neki, akkor talán észbe kapna és másképp állna az emberhez, kicsit tisztelet tudóbb lenne.


Ti mit gondoltok erről?


Lehet most úgy tűnik, hogy túl dramatizálom, de higgyétek el, ami itt folyik az nem normális. Több kollégámmal is úgy viselkednek mint a kutyákkal és csak tűrnek és tűrnek. Valamint bólogatnak. De én nem ilyen vagyok! Nem akarok engedni nekik.



2021. márc. 6. 07:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Írasd mi magad táppénzre
2021. márc. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Bármennyire is nem korrekt dolog én is azt tenném, amit az egyes...

Azt is fogom, csak éppen amiatt mert nincs óvoda és egy 4 éves nem maradhat egyedül otthon. Szabadságon nincs, főleg nem ennyi mert januárban kezdtem.



Most sajnos sok lesz ilyen terén a szivatás, nálunk is az összes kisgyerekes ilyen olyan indokkal nem lesz ott ( szabi, táppénz ) most azok szívnak majd bent akinek már felnőtt gyerekei vannak gyermektelen. Senkinek sem jo ez :(

2021. márc. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Vagy gyermektelen ....kimaradt a vagy.
2021. márc. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem ismerem a magyar munkaügyi törvényeket, de egy másik Eu-s országban élve, ezt jogilag nem teheti meg, az előrre lebeszélt műszakot, csak a dolgozó beleegyezésével lehet megváltoztatni. Nézd meg, hogy otthon van-e ilyen törvény.
2021. márc. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem tudta egy hónappal korábban, hogy kell neki egy ember. Csak a délelőttös között biztos több a kisgyerekes, akik nem tudnak hétfőtől dolgozni menni.
2021. márc. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Tisztelet?? Ezekben?? Egy téglában is több tisztelet tapintat van. Ezek valóban bábunak képzelik az embert, akit ide-oda rakosgathatnak. Marha aki tűri. A táppénz jó ötlet.

Hányinger az is, ahogy ehhez a gyerektémához állnak. Ha van kisgyerek , fel se vesznek (az az első kérdés, van-e). Ha nincs, vagy felnőtt, akkor meg azzal élnek vissza, hogy "be tud jönni túlórázni, úgysincs család" . Ha nem kéne az a tetves pénz, a hátam közepére sem kéne munkahely!

2021. márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Keress másik munkahelyet ahol normálisabb a főnök.
2021. márc. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Nekem még nincs gyerekem.


Viszont egyes emberek miatt rohadtul utálom azokat akiknek van.


Tisztában vagyok vele, hogy milyen szar nevelni munka mellett, oviba, suliba menni érte, szülőik stb.


Viszont ezek tudatában vállalta... Így szült. Tudta, hogy nem lesz sétagalopp aztán bármi van jó a gyerekkel takarózni...

Tök mindegy mikor mennék szabira... Tavaszi, nyári, őszi , téli szünet.. iskolakezdés, ballagás , tanévnyitó-záró...


Mindig van valami....


Aztán azt meg tényleg nem tudom tolerálni, hogy 13 éves gyerek helyett csinálja meg bent az irodában a munkaideje alatt a matek házit, fizika leckét hittan házit. MINDEN TANTÁRGYAT!!!


Menjenek az ilyenek szabadságra vagy táppénzre !


Ne azokkal basszon ki akinek nincs gyereke!


Miért kell nekem a másik kettő helyett is dolgozni? Miért vagyok én terhelhetőbb, csicskásabb meg kevesebb azért mert nekem nincs gyerek?


Munkaidőben a munkádat csináld ne a gyerek matek háziját!

2021. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elsődlegesen a cégérdekek érvényesítése a főnököd dolga a saját szintjén, - a személyre szabott szociális igényeket csak ezután veheti figyelembe, ha meg van benne a kellő empátia. Gyanítom, hogy munkacsoportokat akar egymástól izoláltan kezelni a járvány miatt, - bár én sem vagyok tévedhetetlen. Bárhogy is van, azt nyugodtan elfelejtheted, hogy olyan dolgot fog tudni kiadni a kezei közül egy főnök, amelyre mindenki elégedetten rábólint, - mindig lesz legalább egy, de inkább több ember, aki csinálni fogja a kicsi magán számát, mert képtelen alkalmazkodni a saját kollégáihoz. Ezt nem lehet kiszolgálni és ez nem is feladata egy főnöknek. Ha nem tudtok felnőtt ember módjára, korrekt megállapodásra jutni a munka beosztás tekintetében, akkor nincs más, mint hogy kezébe veszi a közvetlen főnök a kezdeményezést, - mert a működőképesség, termelékenység fenntartása viszont az ő felelőssége és nem fogja hagyni, hogy gyerekes felnőttek irányítsák a munkahelyi életet. Ha tetszik így, jó, ha nem, akkor is így lesz. Ha megtanulnátok mellérendeltségi viszonyban gondolkodni, mint kollégák, akkor nem kellene, hogy így legyen, de az ügyeletes turmixgépeknek köszönhetően erre nem sok esély fog adódni, - így marad a legkevésbé emberbarát megoldás.
2021. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%

#9

Felnőtt embereknek nem kellene dirigálni és nem lenne baj.

2021. márc. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!