Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek is túl merev vagyok?

Szerintetek is túl merev vagyok?

Figyelt kérdés

Nemrég lettem főnök, mert az elődöm szülni ment. Az én helyettem gyesről jött vissza egy velem egy idős nő, aki a felettesünkkel korábban dolgozott már együtt itt. A lényeg, hogy kb. semmit sem csinál. November óta. Én vagyok hivatalosan a vezető, ő a helyettes.

Eddig nálunk úgy volt, hogy akkor kezdődik a munkaidő, amikor dolgozni kezdünk, nem akkor, mikor bemegyünk és kávézgatunk stb. és nem volt szokás, hogy előbb bemegyünk és aztán pénteken ez miatt hamarabb hazahúzunk, mivel 8 minőségellenőr kolléga munkáját kell felügyelni, menedzselni a beosztást stb.


Ma mondja a kolléganő, hogy beszélt a felettesünkkel, h akkor majd home officeba lesz, meg h mivel ma bejött hamarabb, ezért elmehet pénteken korábban stb. Kérdeztem a felettest, hogy ezt legközelebb 3-an együtt beszéljük már meg, mert 1. a kolléganő egyszer sem ért be időbe. Min. 15-20 perc késéssel jön, minden nap.

2. a többi időben is jórészt a telefonját nyomkorássza


Szerintem meg ha a min. ellenőröknek nem lehet késni meg csúsztatgatni az órákat, akkor nekünk se. Még ha nincs is annyi munka, akkor se a telefont nyomkodom, miközben a min. ellenőröknek hivatalosan behozni sem szabadna a telefont.


Na erre én lettem lecseszve, hogy túl merev vagyok.


De akkor mégis hogy lehet rávenni az új csajt a munkára, ha egyszerűen minden meg van engedve neki?


2021. márc. 9. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
12%
Úgy, hogy ő valakinek a valakije és az a valaki nagyobb beosztásban van mint te. Hidd el nálam ugyanez van. Quality oldalon dolgozom én is, ha egy diplomás gyökérrel összeveszek én vagyok a hibás, mert a főnököm nem áll ki mellettem és lép fel, akkor, mikor szükséges volna. Akivel jelenleg fasírtban vagyok nem tudom kinek a kije lehet, de egy éve sincs itt ostoba és elég komoly szintet ugrott. A mi gyárunkban pl úgy megy a munka, ha van egy diplomás kis lelkisérült kolléga, és nem tetszik neki a munka, kap másikat, hogy a kis igényeinek megfeleljen.
2021. márc. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az anyja műszakvezető a termelés oldalon, annyi befolyása van, hogy a felettesünkkel elvileg jóba van, gyakorlatilag még sosem láttam őket beszélhegetni. Oké, hogy én megszívtam az én korábbi főnökömmel, nála kockább ember nem létezik, én meg hagytam magam, de főleg azért, mert én nekem nicns bajom a munkával, örültem, hogy minél több mindennel megbíznak és abba is betanulok, én is pályakezdőként kerültem ide 2 éve 2 diplomával. Akit most visszavettek most lett diplomája, hogy nem kell nyelvvizsga és kiváltotta, de egyáltalán nem a szakmában sajnos, nem is ért hozzá.

De így, hogy bármit elnéznek neki, így konkrétan nem haladunk a munkával. Így is kevesebb munkát adtam át neki sokkal, mint amennyit nekem kellett csinálni, és még ezt sem csinálja meg

2021. márc. 9. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!