Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » “Szabad” másik időpontot...

“Szabad” másik időpontot kérnem interjúra?

Figyelt kérdés
Behívtak állásinterjúra egy helyre, viszont aznap reggel időpontom van orvoshoz. Fél kilencre van időpontom, és az interjú 11-kor lenne, félek nem érnék oda. Kérhetem késöbbre az interjút? Lemondani nem akarom egyiket se, de inkább megyek késöbb, mint hogy elkéssek. Mennyire nézik ezt rossz szemmel?
2021. márc. 24. 11:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve kell indokolnom, hogy miért legyen késöbb vagy nem?
2021. márc. 24. 11:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a dokit kéne máskorra, vagy megbeszélned a dokival a dolgot, hogy időben odaérj. Mostanság nem egyszerű munkát találni, és csak egy vagy a sok közül, akik szeretnék, hogy felvételt nyerjenek.
2021. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Legyél már egy kicsit tökösebb, meg önállóbb és ha nem érsz oda hívd fel és magyarázd el a helyzetet.
2021. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az orvost tenném át én is.
2021. márc. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak nem akarom, hogy ezen múljon az interjú.
2021. márc. 24. 11:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Elég ügyetlenül csináltad. Melyikre kaptál később időpontot? Annak mondanod kellett volna, hogy ez nem jó.

Habár szerintem simán odaérnél.


Ha már így alakult, én a következőt csinálnám.

Nem szólnék senkinek semmit. Odamennék az orvoshoz fél kilencre és kiszámolnám, hogy meddig kell bekerülnöm, hogy normálisan odaérjek az állásinterjúra. Aztán várnék türelmesen, és ha addig nem hívnak be, akkor felállnék és elmennék.

Aztán utólag persze lehet kérni új időpontot az orvoshoz.

2021. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az orvos volt előbb. Ma reggel kaptam az e-mailt, hogy azon a napon behívnának az interjúra, a11 óra megfelel-e? Jelezzek vissza. Még nem válaszoltam nekik, mert nem tudtam fogadjam-e el a 11 órát, vagy írjam hogy késöbb lenne jó? Ebbe mit csináltam ügyetlenül? Bocs, hogy nem látok a jövőbe, mert akkor nem aznapra kérem az időpontot ha tudom, hogy be fognak hívni...
2021. márc. 24. 11:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Aha. Nos, akkor a 12orakor tudnék menni megfelelő válasz lesz.
2021. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja értem. Azt gondoltam, telefonon egyeztettetek és azt mondtad jó.

Akkor szerintem jelezz vissza, hogy kicsit később kéne aznap, vagy másik nap lenne jó. Gyorsan találd ki, mi az az időpont, amikorra már biztosan odaérsz (legrosszabb esetben az ebédet kihagyva). Aztán ezt írd meg nekik, hogy aznap akkortól tudsz a rendelkezésükre állni, vagy másik napon.

2021. márc. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!