Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire számít nagyon gáznak...

Mennyire számít nagyon gáznak egy ilyen munkahely?

Figyelt kérdés

Nem régóta dolgozok ezen a munkahelyen. 3 műszak, minimálbér alapbérrel, autóipari összeszerelő. A fizetés az pénz ugyan, de nem annyi, hogy azt mondjam, hogy elvagyok ragadtatva. Ugye, operátor vagyok, 8 általános kell hozzá, hogy van-e egyéb nagyobb képzettségem persze nem kérte senki. Nos, ugye a cégről annyit, hogy annyira nem veszi emberbe a saját embereit, hogy már lassan 75km-ről kell embert találnia ahhoz, hogy ott dolgozzon valaki. Tipikus 3 hónap próbaidő, ami után persze ki is rúgnak téged, szóval nem probléma, mert csak ennyire kellettél. Van persze néhány kivételes ember, emberek, körök, rokonok, haverok, barátok, persze benyalhatja magát az ember közéjük, ha van gyomrod hozzá, én nem - emiatt kapom is a hideget meleget. Nemrégiben a cég kitalálta, hogy mivel ez egy multi, ezért ő átviszi innen a gépeit máshova, mert miért ne. Úgy hogy most mindenkin egymást kezdte el taposni, hogy a megmaradt üzemegységbe betudjanak jutni és dolgozni. Vannak jelenetek, meg napi szintű szabotázsok is, szóval nem kell félni. Nyilván, aki rá volt szorulva egy ilyen munkahelyre, az még most is rá lesz szorulva, és próbál bent maradni. Persze, amikor engem felvettek, senkit sem tájékoztattak, így rákérdeztem, hogy végül is mi lesz az üzemmel, meddig alkalmaznak? Senki semmit nem tud sehol, mert miért is kéne. Tulajdonképpen nem hajlandó senki sem mondani tisztességeset a feletessek közül, a kollégák pedig mindent mondanak, hogy cukkolja egyik a másikat, vagy hogy szívassa egyik a másikat, és így tovább. Szóval jelenleg itt dolgozok, mindennap látom hogy a kollégámmal, akivel egy gépen dolgozunk váltott műszakokban totál hülyének néz, próbálkozik ki rúgatni, bemocskolni, és így tovább. Annak ellenére, hogy ez a cég szó szoros értelmében nem fizet ki szombatokat, nem fogad el táppénzeket (a felettes asszondja nem történt bejelentés, pedig volt), hogy tulajdonképpen lazán tapos bizonyos munkavállalói jogokat, és így tovább. Szóval jelenleg nem vagyok tisztában azzal, hogy mennyire ragaszkodjak ehhez a helyhez, mert ugyan kell a munka, de lassan-lassan átmegyek abba az állapotba hogy "miért is kelek fel tulajdonképpen?" "Miért járok be?"(Pénzért, kenyérért, hogy ne legyek hajléktalan, stb.) Bár próbálok magamban is hibát találni (van bőven köszi), mit rontottam el, mi az ami szükséges egy munkahelyi beilleszkedéshez, mi az ami nem volt jó ötlet kimondani, esetleg valami más, a testbeszédem volt a rossz, a hozzáállásom, vagy próbálok rájönni mi az ami ide vezetett ami miatt itt tartok ahol tartok ezen a munkahelyen.


Szóval a leírásom alapján mennyire gáz a munkahelyem?



2021. márc. 28. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Eléggé. Miért nem keresel mást? Nincs egyéb lehetőség felétek?
2021. márc. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Na szép. És mi a neve a cégnek?
2021. márc. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2. Nem tartozik senkire bt. és kft.

1. Vanni van, de tudod, nem feltétlen jobb-vagy lenne jó a többi lehetőség sem. Konkrétan eddig ez a jack-pot.

2021. márc. 28. 23:25
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Minimálbéres jackpot? Az milyen, egyes találat a hatoslottón?
2021. márc. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kb minden multinál ez van.Meg úgy alapvetően az emberek is fúrják szinte mindenhol egymást.Gondolom fiatal vagy.Én nem ragaszkodnék kifejezetten, simán annak venném ami, pénzkereseti lehetőség és ha talalnék jobb lehetőségét mennénk tovább, addig meg próbálnám kihozni magamból a legtöbbet,meg a helyzetből is (nem ilyen behizelgem magam valahova stílusban), hanem hogy csinálom a dolgom ahogy tudom.Ha meg előbb rugnának ki minthogy találtam volna mást tuti nem sírnék miatta.
2021. márc. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem gaz. Szerintem tuszteletre melto,hogy dolgozol.


Az a gusztustalan,amikor keregetnek munkakepes emberek.


Sajnos eddig minden munkahelyen ilyen mentslitasu volt . Egyutterzek veled.


Ha tudsz,keress bentlakassal masik varosban munkahelyet. Pl gondnoknal adnak szolgalati lakast sok helyen.

2021. márc. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem, miért kell egy sz@r munkahely nevétterem titkolni?

Ha leírnád, legalább az olvasók tudnák, hová nem szabad jelentkezni. Szerintem ez egy átlagos szar magyar munkahely, tűzre való. A magyar rabszolgatartó egységek 99 %-a ilyen. De ez azért ezeknek is eléggé az alján van.

2021. márc. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Első 3 mondatot olvastam a litániából, de álmaim melója!
2021. márc. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
A magyar munkaerőpiacnak már rég a süllyesztőben lenne a helye! Akkor vesszen minden, kard ki kard!
2021. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szóval szerintetek minden autóipari multi hasonló, mint amit leírtam? Akkor ne is várjak csodákat, hanem megszöksz vagy megszoksz van? Amúgy nem ragaszkodom a helyhez, csak megélhetés konkrétan. Plusz könnyű ide bejárni. Most például az a helyzet, hogy beakarják a termelést indítani, annak ellenére, hogy leépítés van és folyamatosan mennek el a régi emberek, mert állítólagosan nem lett biztos a megélhetés azzal, hogy mindenfelé elviszik a termelést. Szóval kezdésnek nem rossz a hely, de tuti hogy lesz egy-két kollégám aki fújni fog amiatt, ha lelépek, mert nincs ember a gépre amire vagyok - ami valljuk be, nem egy fer dolog, de tudom hogy lebegek így is ottan.
2021. márc. 30. 11:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!