Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olvasószerkesztőre/szerkesztőr...

Olvasószerkesztőre/szerkesztőre/korrektorra mennyire van igény? Mennyit keresnek? Milyen szakra/képzésre érdemes menni?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam utána, de semmi konkrétat nem találtam.

2021. márc. 29. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá semmi specifikus végzettség, a bölcsészek közül szoktak válogatni. (Felsőfokú végzettség szerintem mindenképp kell valami, nem hinném, hogy érettségi elég.) Nagyon jó helyesírás, és precizitás a lényeges.


Szerintem nincs ember, aki erre a pályára készítené az életét :) Nincs rájuk nagy kereslet, de időnként látok egy-egy ilyen álláshirdetést. Fizetésük sztem az átlag irodai munka fizu.

2021. márc. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Engem pedig ez a vonal érdekelne... :)


Én a magyar alapszakkal szemeztem, illetve talán magyar nyelv és irodalom mesterképzéssel, de láttam a Miskolci Egyetemen kiadói szerkesztő OKJ-s képzést. Melyikre érdemesebb menni?


Illetve ki tudod fejteni az "átlag irodai munka fizu"-t? Nem nagyon vagyok még otthon a továbbtanulás témában. :D

2021. márc. 29. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Semmi baj nincs az orrommal, nem tudom honnan veszed :)
2021. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Ne fárassz, egész nap el tudtam volna aludni, olyan fáradt vagyok. Ez nem hiányzott így estére... :D
2021. márc. 29. 21:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Azt nem merem megmondani, melyik a jobb, az egyetem vagy az OKJ. A kettőt amúgy simán egymás mellett is megcsinálhatod, bár nem tudom mennyi értelme lenne, ha esetleg vannak hasonló tárgyak vagy átfedések.


Mondjuk az OKJ-nek az a nagy előnye, hogy gyorsabban és egyszerűbben megvan, nem kell szakdolgozattal vacakolni, hamarabb munkába állhatsz stb.


Én lengyel/töri szakos voltam (tehát nem is magyar szakos) és úgy vettek fel az egyik laphoz.

Végül nem oda mentem dolgozni, így sajnos nem tudom pontosan, hogy néz ki maga a meló, de gondolom nagyjából olyasmi, hogy figyeled az elgépeléseket, helyesírási hibákat, nem hagytak ki vesszőt, pontot stb.


Fizu szerintem nettó 200 körül lehet, de pontosan nem tudom.

2021. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. márc. 29. 21:14
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Ne akarj ilyen pályára menni, ez téged NAGYON nem érdekel. Különben olvasnál ODAFIGYELVE ujságokat, folyoiratokat és akkor észrevennéd, hogy manapság már sem a helyesirás sem az adott tárgybol szakismeret még alapfokon sem követelmény. Sorozatban lehet olvasni bárgyu cikkeket, sima butaságokat, tárgyi "tévedéseket" pocsék helyesirással elöadva.
2021. márc. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

#7 gratula az értelmetlen megjegyzéshez.

Azt látom, hogy nálad nem lényeges a helyesírás, de a tartalom sem nagyon.

Igényesebb lapok továbbra is tartanak korrektort. Az, hogy te csak Blikket meg Díványt olvasol, nem mérvadó.

2021. márc. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7 értem az iróniát, köszi.


És igen, nem egy és nem kettő ilyen hibával találkozom naponta, nem rég írtam egyébként ebből beadandót. De mit tegyek, ha ez érdekel? Azért vannak szerkesztők országszerte, minden könyv elején ott az a bizonyos "Szerkesztette:" illetve az igényesebb internetes- és újságcikkek is átesnek ezen a folyamaton.

2021. márc. 30. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!