Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 25 éve tévés operatőr vagyok,...

25 éve tévés operatőr vagyok, de már utálom az egészet, váltanék. Hogyan induljak el?

Figyelt kérdés

Egy vidéki város televíziós operatőre vagyok. Aki ismeri ezt a szakmát, tudja, hogy cigány élet ez. Teljesítmény alapú bérezés, a munkahely a járulékokat elmismásolja, a legtöbbször KATA-sként foglalkoztatnak csak hogy "ne kerüljön sokba a főnöknek". Hétvégén is dolgozni kell legtöbbször, bérkiegészítés természetesen nem jár érte. Kiegészítésnek meg az ember mindent bevállal, főleg esküvőket, ami csak kezdetben kecsegtető, aztán rájön az ember hogy annyi baj van vele és olyan sok munka, hogy többet ért volna ha inkább pihen.


Ahogy öregszem, kezd nyűg lenni az egész. Irigylem azokat a barátaimat, akik valami normális szakmát választottak, és meg tudnak élni belőle mindössze(!) napi 8 órányi munkával, rendes bejelentett körülmények között.


Merre lehetne fejlődni, továbblépni? Sajnos tényleg csak a kamerákhoz, vágóprogramokhoz értek.


(44 éves, demotivált, elvált férfi)


2021. márc. 30. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
És mivel szeretnél foglalkozni?
2021. márc. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen bármivel, ami anyagi megbecsülést ad. Alulfizetett, szemet kiszúrós fizetést már annyiszor kaptam, hogy az valami hihetetlenül méltatlan. Pl. jön egy meló, "jajj, javítsd már még ki ezt, még kéne egy pótforgatási nap" stb stb.... a pénz persze ugyanaz marad. Ha nem tetszik, akkor majd más megcsinálja ennyiért, tehát mozgátér nem nagyon van. Aztán rájövök, hogy diákmunkásként, szórólapozással is kerestem volna ennyit.
2021. márc. 30. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Az a baj, hogy ha csak a fizetes a fontos, par ev mulva ugyanitt kotnel ki.
2021. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahoz hogy ilyen jó munkád legyen és még jól is keress tanulni kell,pontos hogy mit? Azt neked kell kitalálni.

Létezik 8 órás munka,csak ott ugye nem keresel sokat,kivéve akkor keresel jól ha van valamilyen szakmád amit viszonylag megfizetnek.


Én még a húszas éveim közepe felé tartok,de egyszerűen hiába találok egy 8 órás sima betanított munkát az kb éhbérért kell hogy dolgozz, ezért én úgy döntöttem hogy kamionos leszek.

Kamionosként 2 hetet dolgozom és 2 hetet otthon vagyok,magyar cégnél elméletileg 370-440 ezer Ft lehet keresni,ez a pénz már sokkal jobban tetszik mint a bruttó 112.000ft vagy a 150.000ft és csak 12-13 napot kell érte dolgoznom aztán 15 napot mindig otthon van az ember.

2021. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Marketinges céghez reklámokat készíteni?
2021. márc. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A marketinges cégek főleg Pesten működnek, a Váci út irodái tele vannak lelkes, napi 16 órát is terhelhető fiatal, menő, angolul anyanyelvi szinten beszélő pályakezdőkkel. Pár év múlva ők is kiégnek, de ezek a cégek ezekre a lelkes korai évekre utaznak. Senki nem fog a multiknak ennyit dolgozni egy életen át, és ezt ők is tudják. De nekik ez a fluktuálódás bekalkulált.


Fiatalon kellett volna valami cégnél "beásnom magam", ahol így 40-50 között már a főnök jóbarátjának számítanék, és alig kéne valamit dolgoznom, bejárogatnék munkát imitálni.

2021. márc. 31. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!