Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Alkalmaznátok nőket targoncásk...

Alkalmaznátok nőket targoncásként ?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyok itt a munkahelyemen, áruleszedő munkakörben kezdtem majd targocás lettem,sok mindent csinálok

pl: teherautók, kamionok fel-és lerakodása, áruk betárolása, letárolása, árut elvinni a kiadóba ezek a feladataim.


Váltani szeretnék mert nem korrek a fizetés ehhez a munkakörhöz, minimálbért kapok, szerintem 210 nettó járna nem 140.


Jelentkeztem 11db targonca állásra,de senki nem jelzett vissza,kezdtem azt gondolni lehet,hogy azzal van baj,hogy nő vagyok.

Tudom,hogy "hivatalosan" egy cég nem csinálhatna diszkrimináció ebből,de mi van ha mégis, elég gyanús lett,hogy senki se hív.

Ezért volt,hogy személyesen mentem el a 11 db hirdetésből 6db-ra,nem is fogadtak elküldtek.

Munkakör is ugyanaz amit most csinálok.


Ti kit alkalmazznátok ha férfi és nő is jelentkezne.



#munkahely #Targocás
2021. márc. 31. 03:28
A kérdező szavazást indított:
Van esélyed,igen vennék fel nőt
nincs esélyed,inkább egy férfira bíznám
60 szavazat
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Amikor odamentem személyesen akkor kértem,hogy adjanak egy esélyt szeretném ha tartanánk egy próbanapot, lássák,hogy jól megy.
2021. márc. 31. 03:34
 2/38 anonim ***** válasza:
96%

Hát nem mondható tipikus női állásnak, de a nők bizonyos dolgokban precízebbek mint a férfiak. Én most éjszakai raktárosként dolgozom diákmelóban, csak férfi targoncásokat láttam eddig.

Szerintem ha van 2 év tapasztalatod targonca vezetés terén és ezt kiemeled az önéletrajzodban, akkor nem hiszem hogy diszkrimináció érne csak azért mert nő vagy. Targoncásra mindig szükség van, azt is jól gondolod hogy 140k nettónál többet kéne keresned, pláne amennyiben Pest megyébe, főleg ha Budapest közelében dolgozol.


Ha másfél éve vagy ott és 140k nettó volt a kezdő fizetésed is, én a helyedben felkeresném a főnököm egy bértárgyalásra, 180k nettóra simán fel lehetne emelni. Két év tapasztalattal 210k nettó is reális, ha pedig éjszakai műszakba csinálnád akkor +65% lenne a műszakpótlék (Ezt csak azért mondom, mert látom Te is éjszakai bagoly vagy).

2021. márc. 31. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
55%

Persze, ha jol megy, siman. A volt munkahelyem fizette a tanfolyamot, voltak noi kollegak akik mentek is, es letettek, bar nem lettek allando targoncasok (az volt eleg, csak neha igy gyorsabb volt), de hasznaltak a gepeket, ha kellett.

Szerintem probalkozz tovabb nyugodtan. De en a helyedben egyszeru raktarosnak is jelentkeznek, aztan ha felvesznek, kesobb jelezheted, hogy amugy targoncaznal szivesen, mert amugy ez a 140 eleg sivar, en raktaroskent 260 nettot keresek, es csak komissiozok.

2021. márc. 31. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Főnök közölte,hogy ez nem az a munkahely ahol fizetésemelést lehet kérni,akkor emel amikor a minimálbért emelik,

örüljünk annak,hogy 15kor végzünk,szabad a délután,nincs hétvége,nincs ünnepnap Veszprémi vagyok.

Annyi még,hogy 2 műszakban szeretnék dolgozni,sajnos nem bírom az éjszakázást.

2021. márc. 31. 04:02
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Én csak anyagmozgató vagyok, nem is targoncás. A gyalogkíséretűt is csak jogsi nélkül, illegálisan használom, mégis közelebb vagyok a 250-hez, mint a 200-hoz. Nem is Budapesten, hanem egy vidéki kis koszfészekben.


Mindenképpen keress mást. Ennyi pénzért ücsöröghetnél valahol, és csavarokat csavargatnál be, és se gondod, se felelősséged nem lenne.

2021. márc. 31. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
92%
#2-es vagyok, nekem keresztapám Szabolcsban 8 általánossal kenyér kiszállító volt a környező falvakban, napi 8 óra 3.000Ft-ért, havi nettó 70.000Ft-ot keresett, mindezt úgy hogy hajnali 4-kor kelt fel. Két hónapig bírta, illetve bírnia kellett mert más munkalehetőséget nem talált, most tudott váltani úgy tudom most jobban keres, de az ilyen rabszolga munkáltatókat be lehetne perelni, semmi emberség nincs bennük.
2021. márc. 31. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%
Nem a nem számít, hanem az hogy milyen jó targoncás vagy. A a férfiak is tudnak figyelmetlenek lenni. Régebben egy élelmiszer raktárban dolgoztam, mint árúösszeállító, közel a targoncáshoz, és úgy meglökött a gép hátuljával, hogy azt hittem beesek az arúk közé. Persze észre se vette. Sok női targoncás is volt ott, ők is száguldoztak, de talán jobban odafigyeltek ha valamit, fel vagy le kellett venni, meg ha ember dolgozik a közelébe.
2021. márc. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Még az érdekelne,hogy miért utasítják vissza még a próba napot is ha kérem,hogy tartsunk

2021. márc. 31. 06:14
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Korábbi munkahelyemen is volt női raktáros-targoncás.

A nők sokszor agilisebbek, kitartóbbak és rugalmasabbak, mint a férfiak.

2021. márc. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, köszi mindenkinek
2021. márc. 31. 06:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!