Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokan miért akarják rossznak...

Sokan miért akarják rossznak beállítani a gyári munkát?

Figyelt kérdés
A gyárakban nem csak szalag mellett álló betanított munkások léteznek, hanem még millió munkakör létezik.

2021. ápr. 2. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de több műszakos, kevés fizuért elég sok gyár rájátszott a "gyári munka" lekicsinyítésére. Természetesen operátortól feljebb vannak már jó pozik is egy gyáron belül is, nem mindenki a szallag mellett dolgozik.
2021. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem tartom annak, tudom hogy szar.
2021. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

A gyári munka nagyon sokféle fajta munkát takarhat, azon belül is, nevezzük betanított munkaköröknek. Ha most teljes egészében a tipikus gyári munkáról beszélünk, akkor alapvető követelmény


- Általános iskola 8. Osztály (BEFEJEZVE)

- 3 műszak vállalása


és a többi általánosságában változó (valahol precizitás, gyorsaság, vagy más egyéb)a fontos.


Gyári munkásként lehetsz:


Operátor. Összeszerelő operátor, Képkezelő operátor, megbax*m a műszakvezető feleségét operátor, és így tovább. Tehát kis felelősség, maximum darabszám, norma mindennap, minőség meg legyen ott mindenhol.


Szóval, miután tisztába tettem veled, hogy kb mit dolgozhat egy gyári munkás, és körülbelül milyen munkakörökről van szó, neki kezdek.


A gyári munkások általában leszakadt emberek, akiknek nincsen rendezett családi hátterük, életterük, szociális életük. Tehát, a civilizáció szélére sodródott emberekről van szó(még én is az vagyok). Romló külső, lumpen viselkedés (alkoholizálás, drogozás, és egyéb dolgok) is benne vannak a paklikban. Akár kisebbségtől a legfehérebb fehér imádóbb emberig ott vannak. Szociális segítség és ellátás nélkül maradt emberek, akik nem fontosak annyira az államnak, hogy az tegyen bármilyen javító intézkedést az életükkel kapcsolatban. Nos, ha bemész egy munkásszállóra (igazi munkásszállóra, nem nővérszálló vagy valami hasonlóba), akkor valószínűleg nem Ady Endre versfelolvasásokat, vagy művészfilm vetítést fogsz találni esténként, hanem leginkább söröző embereket, akik elszívják utolsó cigijüket, legyen az normál vagy füves cigi, ami után nyugovóra térnek. Ezeknek az embereknek a gyári munka (szinte csak ez az) egy(etlen) opció az életben maradáshoz, mivel ha ez nem lenne, akkor bűnöznének, vagy hajléktalanná válnának. Ugye, a gyárak faszányosan kapnak állambácsitól zsét per fej vagy mikor nyit egy gyár, akkor megspékelik őket pár száz milliótól elkezdve milliárdos összegű magyar forinttal, hogy munkát és munkahelyeket teremtsenek, mert nyilván nem mindenki fér bele a stadion építésbe, vagy felcsúti vasút bővítésbe, tehát ergo kell valami végül is azoknak az embereknek, akiknek nincsenek képzettségeik, szakmáik, vagy olyan környezetbe születtek bele, ami miatt abszolút lehetetlen kitörni külső segítség nélkül (Ormánság, Békés megye, alföld, 8. Kerület, zsák falvak 3 buszjárattal per nap, mindenki maffiózó a familiben és ő meg becsületesen akar valami példát mutatni, és így tovább). Szóval a gyári munkások között is előfordult betanított munkakörökben diplomás dolgozó, de nem tömeg példa. Tehát a gyár amolyan gyűjtő hely, mint a gyűjtő középsulik (baromira csúnya hogy így leírom, még magamnak sem tetszik amit írok, de örömmel olvasok ellenvéleményt írásomra). Ugye ezekkel az emberekkel bánni is kell, meg ugye, 8 általánossal gondolhatod hogy nem irodalommal vagy Biblia tanulmányt folytató egyének halmazával van dolgod, hanem olyan emberekkel, akik valószínűsíthetően nem feltétlen a legélesebb kések a fiókban. Szóval aki a vezetőjük lesz, és koordinálni fogja a munkáikat nem hiszem hogy Freud munkásságával lesz baromira elfoglalva, miközben elvárások tömkelege hullik a fejére és egy csapat átbukdácsolt emberrel kell végrehajtania az éves normák statisztikai emelkedését.


Úgy hiszem, ennyi betekintő elég is lesz a gyári munkáról. Mindenki döntse el miért állítják be degradálóként a gyári munkát. Plusz egy szót nem írtam a munkakörülményekről, munkakultúráról, és vezetőségekről itt, meg csomó féle fajta botrányokról (Continental például), szakszervezetek teljes joghiánya és hatalomnélkülisége, és satöbbi, fizetésekkel való állandó manipulációk, és a többi.

2021. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Utálok 12 órát állni, zajban meg kiabáló emberek szavaiból kivenni, hogy mit szeretne közölni, mindezt 3 műszakban 120 ezer havi fizetésért.
2021. ápr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

#3


Ennél sokkal többféle gyári munka van.

2021. ápr. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3,4


Mint említettem, nem csak betanított munkások vannak...vannak olyan munkakörök is, amelyek igényelnek végzettséget (pl. villanyszerelő, raktáros, pénzügyes stb).

2021. ápr. 3. 00:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyári munkást a köznyelvben leginkább az operátorokra értik, mellette még pár munkakörre. A legtöbb ilyen jellegű nem egy álommeló. Pl. a hegesztők is gyári melósok, akik amúgy elég jól kereshetnek, viszont nem a legjobb körülmények között melóznak.

Életemben nem hallottam még olyat, hogy egy gyárban dolgozó, irodás, pénzügyes azt mondta volna, hogy ő gyári melós. Sőt, a villanyszerelők sem mondták azt, hogy gyári melósok.

2021. ápr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 7-es írta, a köznyelvi operátorok azok a 8. Általánost követelő betanított munkakörökben dolgozó embereket érti. Tehát 3-asként ezt írtam, és maximálisan egyetértek egyben a 7-essel. Ők nem fogják úgy fel a munkahelyet a raktárosok, irodások feltétlen, hogy ők maguk gyári munkások, hisz nekik megvan a privilégiumok, hogy a gyáron belül külön helységekben (helyeken - szobákban, csarnokokban, termekben, stb.) dolgozhatnak, másabb bánásmódban részesülnek, nekik akár más-más juttatási csomag és magasabb fizetés van, plusz nekik nem feltétlen szükséges a gyár által előírt munkaterületen megkövetelt munkaruházatot viselniük. Ergo: Baromi jogos hogy ők nem gyári munkások, hanem irodai monitor rabszolgák, vagy raktári futárok, pakolászók, nyilvántartók, készlet követők. Hiába van valamennyin a gyári poló, a gyári munkaruházat, ha tudatban és tudásban ők sokkalta másabbak. Akik a sorok gépeit javítja, például ők sokkalta jobb színvonalon élnek, mint azok, akik darabszámosok (normateljesítő kisemberek). Pedig a póló, gatya, bakancs ugyanaz.
2021. ápr. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

“A gyári munkások általában leszakadt emberek, akiknek nincsen rendezett családi hátterük, életterük, szociális életük. Tehát, a civilizáció szélére sodródott emberekről van szó. Romló külső, lumpen viselkedés (alkoholizálás, drogozás, és egyéb dolgok) is benne vannak a paklikban. ”


Én azért szomorúnak tartom, hogy ilyen torz, degradáló kép él az emberek fejében egy átlag gyári munkásról. Persze van igazság az írásod többi részében, ezek valóban alacsony képzettséget igénylő munkakörök, valamint egy-egy gyárban az ország legkülönbözőbb, jellemzően elmaradotabb térségeiből gyűlnek össze az emberek ugyanis helyben számukra nem igazán van munkalehetőség. Egyrészt igaz, hogy a fentebbi idézet szerint jellemzett emberek is a betanított munkások közé vegyülnek, mert jellemzően nem közülük kerülnek a jövő legképzettebb egyénei. De azért elég nagy a szórás, legalább ugyanannyi átlagos, családos ember van. Munkaerőként sem kéne leírni őket, mivel ezek a munkák nem igényelnek szakértelmet, nem azon fog múlni a dolgozói teljesítmény hogy “átbukdácsolt” vagy sem. Rengetegen hullanak ki próbaidő előtt még operátori állásból is, mert nincs meg a morál, nem bírják fizikailag vagy egyszerűen nem megy nekik. Szóval azért nem ez a legleszakadtabb réteg, van akinek még ennyi sem jut.

A nyolc általánoshoz még annyit, hogy tényleg elég sokan tengődnek ilyen végzettséggel betanított munkásként, de úgy látom az a tendencia hogy az érettségi értéke is hasonló szintre süllyed.

Én érettségi után nem mentem rögtön egyetemre, hanem dolgozni kezdtem. Munkatapasztalatom a diákmunkánál több nem volt, nem is nagyon lehetett, de én naiv gondoltam érettségivel, nyelvvizsgával, ecdl-el valami elképzelésemnek megfelelő is csurran-csöppen. Én rendszeresen küldözgettem a pofás cv-ket, különböző szellemi munkát igénylő állásokra amikhez csak érettségi volt az elvárás (állítólag), de tényleg nem voltak irreális igényeim nem nagy fizetéssel, vagy nagy felelőséggel járó munkákat pályáztam meg, hanem olyan állásokat ahol úgy éreztem nem valóságtól elrugaszkodott azt gondolni hogy engem is alkalmaznának akár. És sehonnan nem jött válasz, a végtelenségig nem lehet válogatni, elvállalod a betanított munkát is. Innentől pedig bekerülsz egy örvénybe, amíg nem volt munkatapasztalatod addig az volt az akadály, ha van, de köze nincs a megpályázott álláshoz akkor az lesz. Mondta egy HR-es barátom anno, hogy ne írjam bele az önéletrajzomba hogy pl. pénztáros voltam vagy árufeltöltő ha ügyfélszolgálatosnak jelentkezem mert nem fognak komolyan venni. Mondom szuper, és ha azt mondom eddig semmit nem csináltam akkor komolyan vesznek?

Kicsit elkanyarodtam a lényegtől, de ez kikívánkozott. A lényeg hogy középfokú végzettséggel rendelkező, átlagos polgárként sem úszol a lehetőségekben.

A gyári munkás is sokféle, a munkakörülmények terén tényleg elég gáz, ami a fizetést illeti az attól függ hol dolgozol, de több gyárban azért méltányosnak mondható.

2021. ápr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sose dolgoztam gyárba, de ismertem pár olyat aki igen, volt aki művezető volt (azt hiszem igy hivják), de elmondások alapján elég szar. Fizu szar, munkaidő borzalmas. Mi kell még?

Nyilván minden gyár más, de a legtöbbe közös, hogy nem túl jó beosztástól függetlenül.

Pedig nem csak olyannal beszéltem aki itthon volt gyárba hanem akik kint is, de kint talán még rosszabb is, mert jóval nagyobb elvárások vannak meg szigor, hiába a 2-3 szoros pénz.

Meg hát többnyire a 2 műszak is jó fos, a 3 meg aztán képzelem milyen jó lehet. Főleg ha nem 8 órát kell "csak" dolgozni.

2021. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!