Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan adjam be a felmondásomat?

Hogyan adjam be a felmondásomat?

Figyelt kérdés

Az addig oké, hogy küldök a munkáltatói jogkör gyakorlójának egy emailt, amiben leírom, hogy fel szeretnék mondani. Elvileg indokolni nem kell, de valószínüleg leirom majd, hogy kaptam egy jobb ajánlatot és kész.


A felmondási nyilatkozatot ilyenkor küldjem el neki? Alá kell írjam és úgy szkennelve küldjem? Vagy majd bemegyek és ott aláírom? Hogyan működik ez? Ez az első főállású helyem.



2021. ápr. 6. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk az a szokás, hogy vagy megírják kézzel, vagy géppel, kinyomtatják és aláírják, majd ezt követően hozzák be a munkahelyre. Azt nem írtad, hogy hogyan szeretnéd megszüntetni a munkaviszonyodat, ugye lehet közös megegyezéssel, felmondással is. A felmondási idő két hónap, szóval ha te el akarsz menni már júliusban, akkor be kell adnod májusban a felmondásod. Ha közös megegyezéssel szeretnél felmondani, akkor pedig bele kell kalkulálni az időarányos szabadság napokat, mert sok munkáltató nem szívesen fizeti ki.
2021. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Fsms ***** válasza:

Küld el PDF-ben, annak aki a munkáltatói jogokat gyakorolja. Kérdezz rá, hogy megfelel-e így vagy postán is kéri feladni.

Ha postán is kéri akkor térti-vevényesen add fel.

2021. ápr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem kezdhetsz informálisan, egy sima emailben vagy telefonon vagy személyesen jelzed, hogy mik a szándékaid és megkérdezed, hogy mi a hivatalos ügymenet. A felmondási idő egyébként 30 nap, nem két hónap.
2021. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

"A felmondási idő két hónap, "


Baromságot ne pofázzunk. 30 nap. Naptári nap.

2021. ápr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kjt. 28. § (1) A közalkalmazott a határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyt lemondással bármikor megszüntetheti.


(2) Lemondás esetén a lemondási idő két hónap. Ezen időtartam egy részére, vagy annak egészére a munkáltató mentesítheti a közalkalmazottat a munkavégzés alól.

2021. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kérdező felmondani akar, nem lemondani. Nem mindegy. A felmondási idő 30 nap.
2021. ápr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Fsms ***** válasza:
Ha letöltött sok évet a cégnél, akkor több mint 30 nap. Talán 3 évente nő egy-egy napot a felmondási idő.
2021. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem. Ha a munkavállaló mond fel, akkor mindig 30 nap. Ha a munkaadó bocsájtja el, akkor számít az időtartam.
2021. ápr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem eddig mindegyik munkahelyemen máshogy volt a felmondás.

Általában küldtem egy levelet a főnöknek és munkaügyre, hogy fel szeretnék mondani.

Ez után adtak felmondós formanyomtatványt ami utolsó munkanapra és a céges eszközök visszaadására is kitért.


Egyik munkahelyemen nem akarták elfogadni a felmondást úgyhogy ajánlott levélben küldtem meg.

2021. ápr. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!