Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az hogy egy helyen...

Miért van az hogy egy helyen semmit se adnak home office-hoz oldd meg ahogy tudod másutt meg szigorúan tilos a saját eszköz használata?

Figyelt kérdés

Itt vagyok én sok hónapja home officeban. Semmit se adnak a home officehoz, se laptopot se semmit, a költségekbe se szállnak be, oldjam meg ahogy akarom. Saját gép, vagy vegyek, kutyát se érdekli, de ha nem végzem el a munkát kirúgnak. nem érdekli őket hogy saját gépen vagyok lassan 1 éve, oldjam meg ahogy akarom.


Ismerősöm szintén home-ban van egy éve, nála a legszigorúbban tilos a saját IT eszköz használata. Nem csak hogy adnak céges gépet, de kifejezetten elvárják hogy azt és csak azt használd, a saját eszközért akár fegyelmi is járhat.

A cég saját érdeke hogy ne egy ki tudja milyen gépről dolgozzak hanem ellenőrzött céges gépről.


Miért ez a kettősség? Az egyik helyen szarnak az emberre és oldd meg ahogy tudod, de a munka azért legyen kész! a másik helyen meg házhoz hozza a céges futár az új céges laptopot, hogy a dolgozó azon dolgozhasson...


2021. ápr. 7. 11:48
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
mondani se kell, az egyik egy szarf**ú hazai KKV fillérb****ásból doktorált főnökkel, a másik meg egy külföldi multicég leánycége.
2021. ápr. 7. 11:52
 2/26 anonim ***** válasza:
Akkor most mi a kérdés? Meg is válaszoltad magadnak, az első hsz.-ban.
2021. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
És ha én azt mondom nem adtatok munkaeszközt akkor nem is dolgozom akkor mi van? mert a munkaeszközt a cég kötelessége adni erről semmiféle vita nem lehetséges.
2021. ápr. 7. 11:55
 4/26 anonim ***** válasza:
66%
Nemár, hogy ezen rugózol a 21. században. Csak van otthon számítógéped meg interneted..
2021. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Ez egy kényszerhelyzet, nyilván ahol nem adottak a feltételek, sosem küldtek volna haza normális esetben.

Legyél már egy kicsit megértőbb basszus, világjárvány van. Oldd meg, ahogy tudod, mindenki ezt csinálja.

2021. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

" Csak van otthon számítógéped meg interneted.."


Miért, a takarítónőnek nincs otthon partvis meg felmosórongy? hogyne lenne.

Akkor ő is vigye a sajátját dolgozni? És miért vinné?


"Csak van otthon számítógéped meg interneted.."


És mi a helyzet a fogyóeszközökkel? nyomtatóba papír és festék? Mert az már nem a "biztos van otthon" kategória, mert miért is lenne nekem otthon evidensen nyomtatóm... pláne papír és festék bele.

Márpedig a munkához kell. Márpedig ki nem fizetik.


Na akkor várom a további bölcsességeket.

2021. ápr. 7. 12:01
 7/26 A kérdező kommentje:

"Legyél már egy kicsit megértőbb basszus,"


Egy toner 10.000 ft. saját zsebből. 1 csomag papír 1000 ft. saját zsebből.a cég nem állja, de elvárja hogy nyomtassak.


Legyek megértőbb a saját zsebem kárára hogy a cégnek jó leygen?

2021. ápr. 7. 12:02
 8/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
Gondolom nem vagy köteles ott dolgozni, és 200 másik munkahely tárt karokkal várja a szakértelmedet. Nem is értem, hogy mit keresel még ott?
2021. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, lehet választani....


Dolgozol, vagy jövő héten kiírod, hogy "jajj-jajj, nincs munkahelyem, miből éljek meg???"

2021. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

4 normális cégnek van annyi igénye a biztonságra, hogy idegen gépet be sem enged a hálózatába.


A másik meg az hogy nem mindenhol elegendő egy windows home. Van ahol csak a fejlesztői

Licenszek kerülnek 4000-8000 euróba. Ld. automatizáslás és scada szoftverek pl. a siemenstől.

Boztos mindenkinek lapul ennyi a zsebében, jótékonysági célra hogy nehogy a cégnek kelljen ezt kiadni.


Ha meg nincs, akkor dolgoztunk magyarisztánban másolt/lopott licenszekkel?

2021. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!