Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelen helyzetben is megállja...

Jelen helyzetben is megállja a helyét az a mondás, hogy "csak az nem dolgozik, aki nem akar?"

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

Meg. Tele vannak az álláshirdető portálok.

Csak nem biztos, hogy az elvárásainak megfelelő munkát tud valaki leakasztani.

2021. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

Igen megállja, sőt mondjak valamit?

18 évesen suli mellet dolgozok

Ilyen "rettenetes" helyzetben...

2021. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem megálja. SZÉKESFEHÉRVÁRON hirdetik,hogy adnak szállást is étkezést és netto 250+
2021. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Abszolút megállja. Ebben az időben és máskor sem ciki elmenni a gyárba, vagy takaítónőnek állni.
2021. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11%

Megállja.


Én csak kíváncsiságból pörgettem végig hogy milyen munkákat hirdetnek manapság, tömegelnek a rendes bejelentett állások hirdetései, amik különösebb képzettség nélkül betölthetőek.

2021. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

A többségre talán igaz. De azért vannak speciális helyzetek. Nekem egy ismerősöm kis faluban lakott, 3 kisgyerekkel, apa nélkül, nagyszülő vagy bármilyen segítség nélkül. Tömegközlekedés minimális, talán a legközelebbi városba be tudott volna járni, de a buszbérlet ára lejött volna a fizetéséből. Nyilván volt története annak, hogy ide jutott, de onnantól, hogy beállt ez a helyzet, elég nehezen tudott lépni.


Mivel az illető anyuka nagyon talpraesett volt, még ebből a helyzetből is ki tudott törni és most Németországban van a gyerekekkel együtt. De azért ez nagyon nem volt egyszerű.

2021. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

@13:36


Most úgy őszintén, ennek a kis szösszenetnek mi a lócitrom köze van a jelen helyzethez? Ilyen szerencsétlen egybeesések mellett akkor is nehéz lenne megfelelő munkát találni ha híre-hamva nem lenne covidnak. :D

2021. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
#7, miután általában sem igaz, hogy csak az nem dolgozik, aki nem akar, a jelen helyzetben sem igaz. Régebben valószínűleg kevesebb olyan ember volt, akinek tényleg nem volt esélye munkát kapni, most meg talán több.
2021. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Azért lehet kivétel.

Az én kislányom 7 éves és átlag havonta egyszer egész biztosan lebetegszik minimum 1 hétre. Amióta óvodás, ez megy, már 4 éve. Szerinted így el tudnék helyezkedni?

Félre ne érts, van állásom, 4 éve dolgozok, de már 10 éve vagyok ezen a helyen a gyed előttel együtt, engem már nem olyan egyszerű kirakni, ráadásul a munka jellege olyan, hogy a 80%-a végezhető home office-ban is. Viszont kegyetlen anyagi felelősséggel járó munka, engem felőröl az egész, rettenetesen sok munka aránytalanul kevés fizetésért és kibírhatatlan főnök. Sokszor azt érzem, meg fogok halni idő előtt miatta. 4 éve tűröm, hogy kitapossa belőlem a belet is és folyamatosan megalázzon.


Ha elmennék bármilyen új helyre, a próbaidő alatt minimum 2-szer el kéne mennem betegszabadságra. De ha véletlen azon túljutunk is, melyik munkahely engedheti meg magának, hogy egy munkaerőt havonta minimum 7 napra nélkülözzön? És ha megengedheti is, szerinted tűrni fogják?


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy az óvoda legtovább is csak 17:30-ig van nyitva, az iskola pedig csak 17:00-ig. Ingázva lehetetlen beérni a gyerekért időben. Maradnak a helyi munkahelyek.


Nyilván egy egyedülálló könnyebb helyzetben van, de ha van bárki, akiről gondoskodnod kell, legyen az csak egy kutya, már bukta a munkásszálló, tehát szűkülnek a lehetőségek.


Egyszer egy könyvelőcsaj mondta nekem, hogy a világ legjobb állása a takarító, de nehogy azt higgyem, hogy olyan egyszerű takarítói álláshoz jutni.


És nyilván van, amikor az ember csak keresi a kifogásokat és azért nem tud elhelyezkedni. Ismerek én is ilyet sokat, hajaj de még mennyit.

2021. ápr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

Meg, mert a szar helyekre mindig keresnek embert, mert olyan iszonyatosan nagy az átjárás, hogy sose lesz elég ember stabilan iylen helyeken, hogy elég legyen a cégnek.

Persze nagyon eldugott helyeken más.

2021. ápr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!