Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelen helyzetben is megállja...

Jelen helyzetben is megállja a helyét az a mondás, hogy "csak az nem dolgozik, aki nem akar?"

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 12:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%

Nem állja meg a helyét. Sajnos több mint 1 éve nem tudok elhelyezkedni, 50+ évesen, diplomával. Nem azért, mert nem akarok, simán találok olyan hirdetéseket, amik tökéletesek lennének, már meg sem tudom számolni, hogy hány jelentkezést küldtem el. Egy a bibi: válaszra sem méltatnak.

Szívesen visszamennék a közigazgatásba is, ahonnan leépítettek 2018 végén (igen, közben '19-ben tudtam pár hónapot dolgozni, de ott meg fizetésképtelen lett a cég), viszont a jogszabály tiltja, hogy 3 éven belül visszafoglalkoztassanak. Ráadásul olyan speciális területen dolgoztam, amit az utcáról (vagy protekcióval) felvettek soha nem fognak olyan szinten megtanulni, amit én 22 év alatt elértem. Folyamatosan van felvétel mindkét helyre, ahol tudnám kamatoztatni a szakmai tapasztalatomat, de a tiltás miatt nem vehetnek fel. A jogszabály ilyen módon 2010. után változtatták meg, a leépítések nálunk egyrészt pofára, másrészt politikai alapon mentek, így küldtek el még nálam is régebben ott dolgozót. Sajnos a főnöknek nem tetszett, hogy vagyunk ketten, akik szakmailag lényegesen felkészültebbek voltunk, így megszívtuk. Én lennék a legboldogabb, ha újra dolgozhatnék, megőrülök már itthon, nem vagyok egy htb. típus, engem ez nem elégít ki.

2021. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, 2006 környékén hogy ugatta a nép ezt, aztán jött 2008, a világválság, akkor mégjobban vonyították. Meglepi lehetett a 2010 és 2012 körüli időszak, mert pár negatív dolog jött már egy másik vezető által, de az alapszólam akkor is ment. Aztán teltek az évek, 2015-ben ismét előjött, majd fura módon azóta csökkent, de 1-1 érdekes közeg még mindig mondja ezt a szólamot.

Ez a níp erre van kalibrálva: a feszkót szítani.

2021. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
29%

11!

Gyárakban próbálkoztál már? Oda folyton keresik a munkaerőt. Én pincérnő voltam, lassan 1 éve gyárban vagyok. Utálom, gyűlölöm, vissza akarok menni pincérkedni, de nem tehetem. Ellenbenm legalább találtam munkát, van miből élnem. Lejjebb kell adni a szintet és akkor tudsz dolgozni te is. Ezért is írtam, hogy én egyet értek a kérdésben feltett állítással.

2021. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%
#13: Nem, és nem is fogok. Tudom, hogy milyen munka az amit bírok mentálisan és fizikálisan is. Hosszútávú munkát keresek, nem olyat, ahonnan kidöglenek az emberek és azért van mindig felvétel. Az egészségem még mindig fontosabb bárminél. Még van tartalékunk (ami az ÉN végkielégítésemből van), ki fogom tudni húzni addig, amíg megfelelő munkát találok. Igen, válogatok. Mert nem azért szereztem közel 50 éves koromban diplomát, hogy most mások mocskát takarítsam vagy 3 műszakban robotoljak egy szalag mellett. Igen, AKAROK dolgozni, de olyan munkát szeretnék végezni, amit valóban JÓL el tudok végezni. A fenti munkákat nem tudnám megcsinálni: ismerem magam. Nem kifogást gyártok, nem mamahoteles vagyok, saját családom van, ahol támogatjuk egymást kölcsönösen. Volt hasonló rossz időszaka a páromnak is, akkor az én fizetésem volt a fő bevétel. Most sajnos fordult a helyzet, de lesz még jobb. Mert úgy akarom és teszek is érte. Ha nem lesz más, akkor majd vállalkozni fogok, már építem az alapjait, csak kicsit lassabban megy előteremteni a szükséges alapot hozzá.
2021. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A kérdés arra vonatkozott, hogy csak az nem dolgozik, aki nem akar. Továbbra is van, hogy aki akar, az talál munkát. Igen, nem lesz kellemes, de legalább nem hal éhen.
2021. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!