Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én vagyok ilyen, hogy...

Csak én vagyok ilyen, hogy nem tudok jó szakmai kapcsolatokat, kapcsolatrendszert kiépíteni?

Figyelt kérdés

Olyan szakmám van, ahol különösen fontos a jó kapcsolatrendszer, az emberek többnyire ajánlások útján kerülnek be hozzánk. Én mindig, mindenhol jóban voltam a legtöbb kollégámmal, habár a nagyon nagy lerészegedésekben nem voltam partner. De kedveltek mindenhol. Mégis, ismerősöknél látom, hogy mindig benne vannak ebben-abban a projektben, mindig pörögnek valamin, amit valami ismerősüktől kaptak. Sokuk vállalkozó, nem is dolgozik régóta már egy adott fix helyen.

Én ha elveszíteném az állásom, kereshetnék megint újat, bevételem addig sem lenne. Megtalálnak néha ugyan projektekkel, de ezek nagyon kis alkalmi pár tízezer forintos cuccok. Összességében nem keresnek meg semmivel, pedig a munkámat jól elvégzem, ha nem is vagyok valami született tálentum.



2021. ápr. 8. 13:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Kommunikációt, kapcsolati tőke megteremtésének stratégiáját utólag is el lehet sajátítani, ha nagyon beleveted magad. Nagyon sok könyvet el kell hozzá olvasni, tréningre járni stb, de nem lehetetlen.


Aztán könnyű mondani ugyebár.


Nekem is olyan volt az előző munkám, hogy ha ügyes vagyok, akkor a fél megyét lefedő kapcsolati rendszert tudtam volna kiépíteni (orvosokhoz, ügyvédekhez, vállakozókhoz, autószerelőkhöz stb stb jártam napi szinten), de végül nem lett belőle semmi. Mert lusta voltam, nem érdekelt.


Kollégáim is mind-mind segítik egymást (pl. tudok ajánlani valakit, fél áron megcsinálja, csak hivatkozz rám!)


Magán doki kell? - egy telefon

Jó ügyvéd kell? - egy telefon

jó ár/értékű kőműves? - egy telefon


én pedig úgy voltam vele, hogy ja-ja, ismerek én is egy csomó embert, de mikor civilben valahol összefutok velük, vagy nem munkaruhában keresem meg őket, akkor meg sem ismernek. Jön a kelletlen szituáció: "Kovács.. olyan ismerős maga.

Igen, tudja.. én vagyok.. két napja is találkoztunk...

Hmm... Ő.... jaaa.. tudom

(nem, igazából nem tudja)."


Szerintem az egész azon múlik, mennyire jó a beszélőkéd, mennyire vagy nyitott a környezetedre és legfőképp mennyire vagy türelmes.

Ezeket hónapok/évek alatt nagyon jó szintre fel lehet tornázni, ha valaki tényleg komolyan gondolja.


(Vicces, hogy a múlt héten jártam úgy, hogy kértem egy vállalkozótól árajánlatot, mondott is egy kb. összeget, amit sokalltam.

Nevem látja, elvileg tudja is ki vagyok.

Másik volt kollégám, akivel ugyanannyi időt töltöttünk ennél a vállalkozónál (egyik nap én mentem, másik nap ő. Harmadnap én mentem, utána ő...).


Kíváncsiságból megkértem, hogy kérjen ő is tőle egy árat, neki mit mond.

Rögtön haveri viszony, tegeződés, az én áram 2/3-át mondta csak neki.


Ennyi a különbség. Ő jópofizott vele, haveri viszonyt csinált, én meg hiába voltam rendes, normális vele, mégiscsak egyszerűen a munkám végeztem.


Érdekes, no.

2021. ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!