Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen úton módon lehetne ezt...

Milyen úton módon lehetne ezt kivitelezni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sokat elmélkedem azon, hogy plusz jövedelemként olyan "munkát" szeretnék végezni, mellyel tényleg nyújthatnék némi segítséget az embereknek.


Tanácsadói, illetve lélektani pszichológiai vonalon indultam el.

Tudom, hogy létezik olyan alternatíva, mikor egy pszichológus online tartja az üléseit a klienseivel egy videó chat keretében, ahol meg van szabva, hogy egy óra x összeg.


Ez az az út, amelyen én is el szeretnék indulni.

Van arra lehetőség, hogy én privát személyként online videó-diszkussziókat tarthassak olyan emberek számára, akik némi támaszra/segítségre szorulnak a magánéletükben, de egy hivatásos pszichológus árát nem tudják megfizetni? Milyen lépések megtétele szükséges ehhez, hogy én ezt legálisan végezhessem?


Hálásan köszönök előre is minden segítő választ!



2021. ápr. 11. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy hivatalosan tudnal pszichologusi segitseget adni azoknak, akik nem tudjak megfizetni a hivatasos pszichologust. Ez kb olyan lenne, hogy en nem vagyok meg nover sem, csak beteghordar a korhazban, de akinek vakbelgyulladasa van es nem tudja megfizetni a doktort, annak kiveszem a vakbelet mert ok nem tudjak megfizetni a doktort.


Ha ilyen oldalt inditanal, en azt javasolnam, hogy hangsulyozd ki, hogy nem pszichologusi, hanem csak mintegy barati meghallgatast csinalsz, a tanacsaid nem tekinthetoek sem jogi, sem egyeb hivatalos tanacsnak sem (a legjobb lenne, ha semmilyen tanacsot sem adnal). Amugy fogalmam sincs, hogy milyen lepesek kellenek hozza (adohivatal vagy onkormanyzatnal vallalkozoi? Nem tudom)

2021. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, igazad van, ezt mindenképp ki fogom hangsúlyozni.
2021. ápr. 11. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok

magat az otletet jonak tartom, mert sok olyan ember van, akinek nem is pszichologusra van szuksege, csak valakire, akihez beszelhet, akinek sirhat, aki meghallgatja.

De ne akarj kepzettseg nelkul semmilyen tanacsot adni. Kerlek.

2021. ápr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jól van ez így? ***** válasza:
52%
2021. ápr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem jó ötlet, könnyen több kárt csinálsz, mint hasznot. Nem lenne szép dolog a lelkileg megborult embereket még le is húzni
2021. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!