Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltatót ezért be lehet...

Munkáltatót ezért be lehet perelni?

Figyelt kérdés
Szóval... Nem tudom kinél, hogy van, nálunk (elvileg) az ember minden hó elején megkapja az előző hóról szóló fizetési papírját. (nálunk hó vége van utalás, tehát ha 03.31-en utalnak akkor április elején kapjuk meg a márciusi fizu papírt) na mindegy igazából nem ez a lényeg, hanem én vagyok az, aki kb minden nap bent van az irodában, helyi vagyok, többiek vidékiek, illetve támogatva van a home office, 90% home officeba van, 5en járunk be rendszeresen. Szóval egyik kolléga kérdezte marciusban, hogy mikor kapja meg az októberi fizu papírjat... Mondom nem tudom, hívja fel a hr-st és beszélje meg vele. Teltek múltak a napok, hetek, kolléga megint jön kérdezni, hogy ő még mindig nem kapta meg az októberit, és már nagyon hiányzik neki, jó mondom felhivom, hogy küldje rá a nyomtatóra vagy küldje el nekem én kinyomtatom neki.... Nem, jön be nemsoká majd ő intezi vele. Aztán itt a hetek folyamán ment az idő húzás, mert a home officeba dolgozó hr-es kolléga nem tudja betolni a képet (amúgy is, szerintem egy hr-esnek alap, hogy bent van a hétnek a több napján is, nem?) és a vége az lett, hogy multheten kapta meg, az októberi fizetési papírjait... Kérdésem az lenne, hogy ezért a kolléga beperelhette volna a céget?
2021. ápr. 12. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
ezt már kiírtad pár hónapja...
2021. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sok helyen már okosba megy. Környezetbarát eljárással digitálisan kapja meg az ember.
2021. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem meg most írom ki először....
2021. ápr. 12. 20:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Őszintén csak találgatok, de szerintem nem. Írásban fel kell szólítani ajánlott levélben, kétszer, addig biztosan nem. De utána sincs különösebb értelme perelni, mert kártérítést nem fog kapni, ha nem keletkezett kára.

Az más kérdés, hogy elég gyökér HR-es aki egy ilyet nem tud titkosítva kiküldeni emailben.

2021. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!