Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anyukámat elengedték a munkahe...

Anyukámat elengedték a munkahelyéről. Lehet a munkáltatót perelni?

Figyelt kérdés

Óvónő volt egy óvodában. Próbaidőn. Ment minden rendben, amikor is elé tolták a munkaköri leírást, hogy írja alá. Viszont a munkaköri leírásban benne volt, hogy a munkaidején kívül neki kellett volna utaztatni vagy 30 fekete gyereket minden nap kétszer. És egyúttal kötelezték is volna arra, hogy busszal járjon be emiatt dolgozni, holott ő nem akart busszal járni.


Mondta anyukám, hogy ő ezt azért átolvasná. Figyelmeztette a vezető óvónő, hogy ha nem írja alá, akkor elengedi. Ezt követően 2 napot volt szabadságon, tegnap ment vissza, mire közölte vele reggel az óvodavezető, hogy elengedte.


Tudom, hogy a próbaidő miatt gázos, meg azt is hogy ügyvédhez kell fordulni, de mégis mit mondtok erre?


2015. dec. 22. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Semmit nem mondok rá, édesanyád nem volt hajlandó aláírni a szerződést, és kész.
2015. dec. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Elég sok településen buszoztatják a gyerekeket. Ha itt is, ez van, nyilván olyan kell, aki megoldja.
2015. dec. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Még is mi itt a probléma? Anyukád nem tudott megegyezni a munkáltatóval, így elbocsátották. Ráadásul próbaidő alatt. Ezzel mi a probléma? Nem értem milyen jogcímen akarnátok pereskedni...
2015. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyan jogcímen, hogy a munkaidején kívül nem szabhatja meg a munkáltató, hogy mit csináljon, azt meg szerintem pláne nem, hogy mivel jár be dolgozni. Ráadásul 4 óvónő dolgozott ott egyszerre és csak ő rá akarták tolni ezt a dolgot.
2015. dec. 22. 21:26
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Próbaidő alatt azonnal felmondhat mindkét fél - ezen sajnos nem lehet segíteni. Sajnálom, reméljük talál valahol máshol állást :((
2015. dec. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Próbaidő alatt INDOKLÁS NÉLKÜL felmondhat mindkét fél. Itt semmilyen jogsértés nem történt. Anyukád nem írta alá a szerződést, az óvoda elbocsátotta. Ebben semmi rossz nincsen. Perre vinni felesleges, nincs jogalap a perelésre.
2015. dec. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Selejt vagyok.. :D :D

Mégis jobban tudom, hogy semmi esélyetek. Jobban tudom, hogy lehet kijátszani az igazságtalanságot.

Ezt el is árulom.

Majd fix tényeket mondok.


Tudod mit?

Egyértelmű karma! :)

Hidd el rád fog férni ez a csapás, hátha lejjebb adsz abból a hatalmas egodból.

2015. dec. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

" a munkaidején kívül nem szabhatja meg a munkáltató, hogy mit csináljon, azt meg szerintem pláne nem, hogy mivel jár be dolgozni."


Az elsőnél teljesen igazad van. Nem szabhatja meg. Tehát ha alá is írta volna ezt a szerződést, a szerződésnek ez a része semmisnek nyilvánulna. Ha egy szerződésben a törvénnyel, szabályokkal ellentétes dolog van lefektetve, az a törvény erejénél fogja jogellenes, tehát érvénytelen. Legalábbis a fenti esetben akkor nem lett volna jogi vita, ha túlóraként kifizetik neki ezt a napi kétszeri dolgot. Elvállalta, teljesítette, fizetős.


A másik dologban is igazad van. Nem szabhatja meg, hogy mivel járjon dolgozni, de ha mondjuk elvállalja, és buszoztatni kell naponta kétszer a gyerekeket, akkor annak teljes költségét is a munkáltatónak kell állnia. Ez nem a tipikus munkába járás, aminek 86 %-át köteles fizetni a munkáltató, hanem a munkakörhöz kapcsolódó, a cég érdekében felmerült kiadás, amelyet a cég 100 %-ban köteles téríteni.


A fentiektől függetlenül az tény, hogy a munkáltatónak valószínűleg nem felelt meg az Anyukád az adott feladatra, ezért még próbaidő alatt, indoklás nélkül megszüntette a jogviszonyát, ami teljesen szabályos.

Az más dolog, hogy az igazságérzetünket bántja, de attól még törvényes az eljárás.

2015. dec. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
Olyan embert keresnek akit ki lehet használni.
2015. dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!