Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért fejezi be a mondataimat?

Miért fejezi be a mondataimat?

Figyelt kérdés

Van egy húsz évvel fiatalabb kolléganőm, akit egyébként szeretek, de van egy számomra idegesítő tulajdonsága. Elég sokszor előfordul, hogy a gondolataimba, mondataimba vágva nagy lelkesen befejezi a mondataimat. Nem azért mert keresem a szavakat, vagy olyan lassú vagyok, hogy agyrém kivárni, hanem... Na, itt nem tudom, miért. Mondjuk van egy közös feladatunk, és számolok be a főnöknek, és ahelyett, hogy megvárná, hogy befejezzem, mit akarok mondani, közbevág, és befejezi ő. Ma nem a főnökkel, más kollégákkal beszéltünk, mondok valamit, erre mintegy "megelőzve" befejezi helyettem a gondolataimat.

Nyilván fogok vele is beszélni erről, mert olyan komolytalan meg kínos is ez; és ha egyszer fordulna elő csak nem csinálnék belőle ügyet, azaz meg sem említeném, de így idegesítő.

Szerintetek miért csinálja? Bevallom, én még nem találkoztam a jelenséggel, max. akkor, ha valakinek nem jut eszébe egy szó, és valaki kisegíti, így befejezi a gondolatait.


2021. ápr. 21. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Türelmetlen emberek szokása, de az is lehet, hogy okoskodni akar.
2021. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mással is csinálja ezt? Jelentheti azt is, hogy tudatalatt így akar jelezni, hogy egy hullámhosszon vagytok, de akár az is, hogy ő akar helyetted a "középpontban lenni" vagyis elvonni rólad a figyelmet. Az általában használni szokott, hogy mindenki előtt megkérdezed, hogy máskor azért befejezheted-e, akár pici nevetéssel a végén, enyhítve a helyzetet.
2021. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, néha én is észrevettem magamban ilyesmit, küzdök ellene.Én sem tudom megmagyarázni, miért fordult elő. Talán rejtetten azért, hogy engem (is)okosnak, hozzáértőnek gondoljanak?Nem szándékos, és nem is érzem magam egyébként tudálékosnak.
2021. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egy adag okoskodási hajlam tényleg van benne, korábban ezért unszimpatikus volt, de jobban megismertem, és meg is szerettem. Biztosan négyszemközt fogom neki mondani, nem szeretném megszégyeníteni mások előtt.(Sajnos, ha elveszítem a türelmemet képes vagyok nagyon élesen odavágni, ez meg az én rossz tulajdonságom. Ezért mindenképpen nyugiban szeretném megkérni, hogy ne legyen az állandó visszhangom.)

Aranyos vagy, utolsó válaszoló, hogy ilyen kis őszinte vagy. Én 45 vagyok, de még mindig küzdök a rossz tulajdonságaimmal:)

Még nem vettem észre, hogy más kollégával is ezt tenné, de most pár napig megfigyelem...

2021. ápr. 21. 22:13
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Ez nekem is rossz tulajdonságom volt (a másik szavába vágás, és mondataik befejezése), amíg türelmetlen ember voltam.


Kezelni kezdtem ezt a tulajdonságomat, és hosszú évek alatt eljutottam odáig, hogy ezt már tudatosan képes vagy megakadályozni.


#1-es voltam.

2021. ápr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!