Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely váltáskor a szabadna...

Munkahely váltáskor a szabadnapokat újraszámolják, vagy viszem tovább az előző helyről?

Figyelt kérdés

Első munkahelyemen vagyok, ami sajnos szeptemberben megszűnik - februárban kezdtem.


Van még 16 nap szabim - 18 volt összesen (kettőt vettem ki a héten).


Őszintén, nekem az első tűnik logikusabbnak, de ha pl nem veszem ki szeptemberig az összes szabim, marad mondjuk 5 napom,akkor így jártam, vagy hozzáadódik/annyi marad a következő munkahelyen?


(feltéve, ha még október-december intervallumban találok új munkát)



2021. ápr. 23. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Időarányosan van szabadságod egy adott munkahelyen, következő munkahelyednek semmi köze ahhoz, hogy az előzőnél te mennyit használtál fel. Ha marad fel nem használt szabadnapod a végén, akkor vagy kivetetik veled azt az utolsó x napot, vagy kifizetik és az utolsó fizetésedhez hozzácsapják.
2021. ápr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oh, akkor jól sejtettem. Köszönöm a gyors választ.
2021. ápr. 23. 20:16
 3/3 anonim válasza:
A szabadságok egy része felett a munkáltatód rendelkezik, ezt kivetethetik veled a fennmaradó hónapokban, a többiről te döntesz, mikor szeretnéd. Vagy ha nem veszed ki, a végén visszafizetik neked, de nem viheted tovább. Az új munkahelyeden természetesen időarányosan újraszámolnak mindent, tehát ha mondjuk év közben kezdesz, akkor az év hátralevő részére számítják ki, mennyi jár.
2021. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!