Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszavonhatja -e a főnök a...

Visszavonhatja -e a főnök a már előre leegyeztett szabadságaim és pihenőnapjaim?

Figyelt kérdés

Szóval a szitu.

Az ehavi teljes beosztásom, egyik napról a másikra a beleegyezésem és kérdezésem nélkül, kötelezően változtatni akar a műszakrendemen a főnök.

Van egy műszakos beosztásom,tele pihenőnapokkal, ami alapján tervezem a magánéletem.

Van néhány szabadság amit a rendszerben kivettem, kolegákkal előtte egyeztettem. A rendszerben a főnök leokézta a szabadságot.

Ehhez képest jön egy email a főnöktől, hogy innentől nem ez lesz a beosztásom, hanem egy teljesen más, amiben a pihenő napjaim is teljesen máshová kerülnek (csak hétvége szabad) és a szabadnapjaim pedig vissza lesznek vonva.


A főnökkel tárgyalni nem lehet, nem érdekli, hogy szabadnapjaimra magánéleti dolgokat beterveztem,hárít másfelé,és csak annyit tud fújni, hogy kötelező, szóval meg sem hallgat.

Ha valakinek van valami jogi tanácsa vagy bármi, kérem írjon, vagy ha nem érthetően írtam ki a kérdést, privátban szívesen részletezem. Köszönöm.



2020. nov. 13. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Tulajdonképpen a munkavállaló a szabadsága egy részével rendelkezik szabadon, a többit a munkáltatója adja ki, ha szerencséje van úgy, ahogy szeretné. Nálunk is így van, ha bármi miatt borulnak a tervek, akár szabadságról is be lehet hívni embereket.
2020. nov. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nálunk még ilyen nem volt a cégnél, minden szabadságunkkal mi rendelkeztünk. Időközökre meg van adva, hogy pl az adott időintervallumba mennyit kötelező kivenni. Onnantól pedig mi műszakosok beszéljük meg egymással, a lényeg hogy mindig legyen bent valaki aki lefedi a műszakot.

A szabadnapjaim jövőhéten lennének, amikre ügyintézést,orvosi kivizsgálást terveztem be már rég, mivel ugye az ember nem a munkaidejére tervez.

De a főnök csak gondolt egyet és office időt akar elrendelni :)

Megteheti hogy az ember szabadnapjait, magánéletét csak így felborítja?

2020. nov. 13. 22:42
 3/12 anonim ***** válasza:

De ezeket elmondtad neki, hogy pl orvoshoz kell menned aznap?


Amúgy más valaki nincs, akivel tudsz erről beszélni? HR ilyesmi?


MEg kérdés nem a korona miatt van e ez. Hogy a cégnek kevesebb a bevétele és valamit csinálni kell. De az biztos, hogy barom, ha nem kommunikál ezekről normálisan.


Amúgy állj neki állást keresni.

2020. nov. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Persze hogy mondtam, lesz*rta.

Munka időmön kívül kapcsoltam be sajnos a gépet, és akkor láttam az email-jét.

Hétfőtől reggel kezdődne ez a műszakrend váltás. A poén hogy hétfőn éjszakás vagyok. Tehát ha én hülye nem kapcsolom be szabadnapomon a laptopot, akkor erről nem is tudok hétfő estig, és ő meg nem tájékoztatott volna telefonon.

Nem a covid miatt van, csak a főnök agymenése miatt. Új területre megyek, és sokat panaszkodtam, hogy zavar, hogy tudatlanul megyek oda.

Egy 3 hónapos oktatásra akar küldeni. Ami szerinte kötelező. De jól tudom hogy ez csak az újoncoknak kötelező,akik most jönnek ide dolgozni.

Az új munkámhoz nem kell ez az oktatás, mert ott mindenkit betanítanak, több tudatlan ember is megy oda tőlünk, azokat nem küldte oktatásra, mert "nem engedi a műszakrendjük" Érdekes, hogy az enyém igen.

Beszéltem ma az egyik leader-el.

Ő normális volt és megértette, és egyet értett abban hogy nincs joga felrúgni a szabadnapjaim, pihenőnapjaim senkinek csak úgy. Ő azt mondta, hogy biztos, hogy nem fog változtatni a munkarendemen. Csak az a gond, hogy amit ő mond az semmi, mivel ő is a főnöktől függ.

Abban maradtunk, hogy hétfőn reggel belépek erre az oktatás dologra, és majd szól ha tud valamit. Szóval gőzöm nincs, hogy hétfőtől hogy dolgozok:)

2020. nov. 13. 23:02
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem azt látja hogy neked tiszta Hawai a munkahely igy es ez neki fàj.

Ez szemétkedés a részéröl.

2020. nov. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit úgy érzem, hogy a részedről sem tiszta minden. A dolgok egy részével tényleg a főnököd rendelkezhet, de ennek vannak pontos szabályai. Ha munkaidőn kívül olvastad a mailt, akkor mondd azt, hogy nem is te nézted, hanem a feleséged, barátnőd, kutyádmacskád. És kész. Utána nem vonhatnak felelősségre.
2020. nov. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen sajnos itt rontottam el, hogy még válaszoltam is az email-re. Utána mikor csak a hülyeséget fújta, megírtam, hogy keressen fel telefonon ha tud valami normális megoldást és kikcsapcsoltam a gépet.

Végig normális hangnemben írtam neki...

2020. nov. 13. 23:37
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Én a helyedben elmennék az orvoshoz és kérnék tőle igazolást arra a napra. A főnök meg nyalja ki.

A hivatalos intéznivalóknál meg felállnék az asztaltól és megmondanám, hogy most indulok, mert időpontom van egy hivatalban. Maximum ha visszajöttem, annyival tovább maradok.

Végső soron én járnék jól, mert még a szabadságom és a pihenőnapjaim is megmaradnának.

:-))))

2020. nov. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon dolgozol, akor visszavonhatja. A törvény lehetővé teszi neki.
2020. nov. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg betegszabi azonnal!:)
2020. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!