Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaközvetítő általi munkavál...

Munkaközvetítő általi munkavállalás?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem ideiglenesen egy gyári munkára, de csak közvetítőn keresztül lehet odakerülni. A munkaközvetítővel szerdán kell személyesen egyeztetnem, a gyárban jövőhéten lesz felvételi nap. Érdeklődnék, hogy a munkaközvetítőnél mi fog történni, mit kell aláírni? Közben más állások is függőben vannak, várom a visszajelzést.. ez a gyári meló csak végső opció lenne. Ha szerdán aláírok valamit, akkor lekötöm magam a gyárhoz, vagy mi történik?

2021. ápr. 26. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Közvetítő, vagy pedig munkaerőkölcsönző cég?


Nem mindegy ugyanis....

2021. ápr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Mi történne? Munkamegbeszélés b@sszus.

Ha aláírod a munkaszerződést akkor igen eléggé sanszos, hogy "lekötöd" magad a gyárhoz.

2021. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1: Nem tudom, mert mind a kettővel foglalkozik a cég, és nem lett megmelítve konkrétan, hogy milyen formában szereznek be.


Kedves 2-es! Sajnálom, de még nem volt ilyenben részem, ezért érdeklődöm. :)

Azt gondoltam, hogy a munka részleteiről is szó lesz, de magára az aláírandó dokumemtumra lennék kíváncsi, hogy mit tartalmaz. Mert nem utaznék be úgy az 50 km-re lévő másik településre, hogy le kell fixálni a munkát, úgy hogy közben más helyekről várom a visszajelzést, mert bárhova máshova szívesebben mennék. Azért nem értem, hogy pontosan mit írok alá, mert maga a felvételi nap a gyárban jövőhéten lesz, ami szintén nem értem így hogy zajlik.


Olyanok válaszára lennék kíváncsi, akiknek van ebben tapasztalatuk.

2021. ápr. 26. 12:54
 4/9 anonim ***** válasza:

3: hát pedig nem ártana ezt letisztázni, mert nagyon nem mindegy....


Nyilván maga a munka ugyanaz (mindkét esetben), de a jogviszonyod és egyéb járulékos dolgok miatt nagyon más!

2021. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ha szerdán aláírok valamit, akkor lekötöm magam a gyárhoz, vagy mi történik?"


Na ezért is lényeges, hogy mit írsz alá....

Ha csak közvetítenek téged, és a gyár munkavállalója leszel (azaz: munkaszerződést írsz alá), akkor 3 hónap próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül felállhatsz, hogy kösz, ennyi volt.


Kölcsönzésnél nem tudom, mi a helyzet....

2021. ápr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most mit vársz? Valaki pontról pontra írja le, hogy mi lesz a szerződésedbe?

Ahány cég annyiféle szokás. Oda kell menni és elolvasni. Senki nem tudja neked előre megmondani, hogy mi lesz a munkaszerződésedbe írva.

2021. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: na igen, abszolút cégfüggő, hogy milyen munkaszerződést írnak!


Kérdező, javaslom, hogy alaposan olvasd el az eléd tett szerződést mielőtt aláírod! Ha valami nem világos, ott helyben kérdezz rá!


Nagyon sokan átolvasás nélkül odafirkantják a nevüket, aztán utólag csodálkoznak, hogy mit is írtak alá...

2021. ápr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os nem itt kell idegeneken kiélni a benned lévő feszkót. Ha nem tudsz normálisan, hasznosan válaszolni, akkor nem kell kommentelni. Senki sem kötelez arra senkit, hogy ide írjon. Szerintem normálisan tettem fel egy kérdést, miért jó bárkinek, hogy bunkón/lenézően reagál?
2021. ápr. 26. 14:53
 9/9 anonim ***** válasza:

hisztizhetsz nyugodtan kérdező.

a nettó igazság van leírva a 6-os válaszba. Mit szeretnél? Jósoljuk meg, hogy mi lesz a szerződésbe írva? teljesen cégfüggő hogy mit akarnak aláíratni.

2021. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!