Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » TB fizetéssel kapcsolatban...

TB fizetéssel kapcsolatban tudtok nekem okosat mondani? :D

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megszűnt a munkahelyem, szóval amíg nem találok másikat, addig bevállaltam egy munkát, egyszerűsített foglalkoztatással.


Azt már kiderítettem, hogy adóznom nem kell külön utána, mert úgy jelentettek be, hogy nem éri el a fizetésem azt az összeget, ami után fizetnem is kell.


Viszont a TB-vel nem tudom mi a helyzet. Valami alapot nyilván kell utánam fizetnie a cégnek, de nekem ezen felül még kell valamit?


Bent nem tudtam még megkérdezni, mert a bérszámfejtő heti 1x van bent.


Köszönöm.


2021. máj. 7. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Nincs TB-d egyszerűsített foglalkoglalkoztatásban. Neked kell fizetni magadnak, 8000Ft-ot havonta, míg nem lesz rendes munkád.
2021. máj. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és már nem TB-nek, hanem egészségügyi szolgáltatási járuléknak hívják. A NAV-hoz menj be, ott jelezd, hogy te akarod fizetni magadnk. A részletekben segítenek.
2021. máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha az előző munkaviszonyod minimum 45 napig fennállt, és mostanában szűnt meg, akkor a megszűnéstől 45 napig passzív jogon egészségügyi ellátásra vagy jogosult. A 45 nap után jön a havi 8000 Ft egészségügyi szolgáltatási járulék. Ha további kérdésed van, írj privit nyugodtan.
2021. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Kedves 2-es. NEAK jelzés alapján írja elő a NAV. Ha a kérdezőt a munkáltatója szabályosan be és kijelentette, akkor a NEAK ezt látja és küldi a jelzést a NAV fele. Működik az automatizmus.
2021. máj. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es. Köszönöm a kedves tájékoztatást. Azért javasoltam ezt a kérdezőnek, mert ha személyesen utána jár, akkor biztos nem lesz ebből semmilyen bonyodalom. Jobb megkérdeznie, mint később meglepődni/csodálkozni.
2021. máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ahaa! Értem, köszönöm szépen a segítséget. :)
2021. máj. 7. 09:59
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Alkalmiba egy hónapban 15 napot dolgozhatsz, a bejelentett napokra van tb-d is, tehát ha aznap mész az orvoshoz fogadnia kell. Más napokon amikor nem vagy bejelentve akkor pirosan fog villogni a neved mellett.

De meg is kérhetnéd az aktív korúak ellátását a munkaügyi központon keresztül, és így érvényes lesz a tb-d. Ezt 1 évig folyósítják max., 1 év után csak akkor ha van 30 nap bejelentett jogviszonyod, akár alkalmi munka is. Nem muszáj neked még plusszba fizetni havi 8ezret.

2021. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7! Ennek utána nézek, köszönöm.
2021. máj. 7. 10:18
 9/16 anonim ***** válasza:

Sajnos, amit a 7-es ír, az téves információ.


"az egyszerűsített foglalkoztatás nem mentesít az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól, hisz az EFO nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt"


[link]

2021. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9-es nem írtam ilyesmit, hogy mentesítene. Olvasd el még egyszer. Az aktív korúak ellátása mentesít, mert azzal együtt jár a biztosítási viszony.
2021. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!