Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vállalnátok munkát a helyemben...

Vállalnátok munkát a helyemben? Igen/nem, milyen munka lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Jelenleg szüneteltetem a tanulmányaimat, szeptembertől tervezem folytatni majd az egyetemet. Hosszú távon nagyon rossz hatással volt rám a távoktatás. Tulajdonképpen minden napom egyedül töltöttem itthon és tanultam, ebből állt minden egyes napom hónapokon keresztül és a második online félév végére mondhatni összeomlottam, már nem bírtam. Jelenleg nem csinálok semmit, mármint abban az értelemben, hogy nem dolgozok és nem tanulok. Egyrészt azt érzem, hogy ez így nagyon nem jó, nagyon szégyellem magam az egész helyzet miatt és így is tulajdonképpen ugyanúgy egyedül vagyok, csak egy fokkal céltalanabbnak és értéktelenebbnek érzem magam. Másrészt pedig félek, hogy így csak nehezebb lesz később visszaállni majd a rendes kerékvágásba és sokkal nehezebb lesz újra emberek közé menni, tanulni stb. Valamint már lassan nem tudok mit kezdeni magammal itthon egyedül, mert valamivel lefoglalom magam nap mint nap, de azért ez mégis elég szánalmas érzés és már annyira nem tudom élvezni sem.

Úgyhogy gondolkozom a munkán, viszont nem tudom jó ötlet lenne-e egyáltalán és mit mernék biztonsággal bevállalni. Jó lenne, ha hasznosnak érezhetném magam, ha valami jó dologgal tölteném a napjaimat, ha nem menne kárba ez az időszak és hasznosan ki tudnám használni, ha találkoznék emberekkel és esetleg szerezhetnék jó ismerősöket, barátokat stb. Viszont ott van ennek a másik oldala is és félek tőle valamennyire, mert még soha nem volt normális munkám és nem tudom, hogy az előző félévben történtek után hogyan teljesítenék egy munkahelyen, hogyan tudnék beilleszkedni egy munkahelyi közösségbe, hogyan bírnám a stresszt, el tudnám-e végezni a rám bízott feladatokat stb.

Vidéken élünk egy kisebb településen és helyben semmit nem találtam. Ami munkák adódtak itt a környéken az igazából mind betanított gyári munka (pl. hús, állateledel, csavargyár és ilyesmi) vagy néha keresnek segédmunkást építkezésre stb., de nem tudom milyen ilyen helyeken dolgozni, milyen a közeg, maga a munka stb. Ezen kívül pedig az egyetemem városában keresgélek, ott van pl. pár vendéglátós (leginkább gyorséttermek), kereskedelmi (tesco és más áruházak) vagy irodai munka (ez leginkább ügyfélszolgálat és adminisztratív munkák) is, de ezekkel kapcsolatban is vannak félelmeim (pl. emberekkel kell kommunikálni, fontos a gyorsaság és a pontosság és hasonlók). Önkéntes munkákat is kerestem, mert ahhoz valamivel több bátorságom lenne, de azt egyáltalán nem találtam olyan közelségben, hogy be tudjak járni. Minden munkához ingáznom kellene így is, pl. az egyetem városába napi 4 órát és ez is elég soknak tűnik így. Pénzre igazából nincsen szükségem, szóval az nem nagyon foglalkoztat, hogy melyik munkával mennyit keresnék. Nekem csak az lenne a fontos, hogy jobban érezzem magam.

Ti hogyan döntenétek?


2021. máj. 8. 15:52
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, a szakomon sem én vagyok az egyetlen és a tanáraim között is van olyan, aki depressziós lett, nem dolgozott hónapokig.
2021. máj. 8. 19:21
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én a helyedben mindenképp dolgoznék, valamit kell csinálni, az ember nem engedheti meg magának, hogy otthon üljön egész nap és ne csináljon semmit. Szerintem hostesskedj, egész nap emberekkel lehetsz, és nagyon jó hozzá az angol! Regisztrálj egy cégnél, lépj be Facebook csoportokba, szerintem jót tenne neked. Lehet mondjuk azóta már találtál valamit. Ha gondolod írj privit :) én is voltam hasonlóan. Dolgozz, hiába nincsenek anyagi gondjaid, a pénz mindig jól jön, gondolom nincs még előre biztosítva a lakásod, életed 10 évre. Kell a munka is meg a pénz is. Persze ha nem az az elsődleges, az önkéntesség is jó, Budapesten tudok neked helyeket ajánlani. Esetleg gyerektaborban is jól éreznéd magadat.
2021. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem sok minden változott. Elég sok önkéntes lehetőségekkel és álláskereséssel foglalkozó facebook csoportban benne vagyok, több diákszövetkezetnél is regisztráltam, de nincs nagy választás munkák terén, gyakorlatilag ugyanaz van, amit a kérdésben is felsoroltam. Önkéntes munkát egyáltalán nem találtam, illetve hostess munkák sincsenek. Budapest elég messze van, tényleg "nagyon" vidéken élek :D
2021. máj. 26. 20:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!