Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vállalnátok munkát a helyemben...

Vállalnátok munkát a helyemben? Igen/nem, milyen munka lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Jelenleg szüneteltetem a tanulmányaimat, szeptembertől tervezem folytatni majd az egyetemet. Hosszú távon nagyon rossz hatással volt rám a távoktatás. Tulajdonképpen minden napom egyedül töltöttem itthon és tanultam, ebből állt minden egyes napom hónapokon keresztül és a második online félév végére mondhatni összeomlottam, már nem bírtam. Jelenleg nem csinálok semmit, mármint abban az értelemben, hogy nem dolgozok és nem tanulok. Egyrészt azt érzem, hogy ez így nagyon nem jó, nagyon szégyellem magam az egész helyzet miatt és így is tulajdonképpen ugyanúgy egyedül vagyok, csak egy fokkal céltalanabbnak és értéktelenebbnek érzem magam. Másrészt pedig félek, hogy így csak nehezebb lesz később visszaállni majd a rendes kerékvágásba és sokkal nehezebb lesz újra emberek közé menni, tanulni stb. Valamint már lassan nem tudok mit kezdeni magammal itthon egyedül, mert valamivel lefoglalom magam nap mint nap, de azért ez mégis elég szánalmas érzés és már annyira nem tudom élvezni sem.

Úgyhogy gondolkozom a munkán, viszont nem tudom jó ötlet lenne-e egyáltalán és mit mernék biztonsággal bevállalni. Jó lenne, ha hasznosnak érezhetném magam, ha valami jó dologgal tölteném a napjaimat, ha nem menne kárba ez az időszak és hasznosan ki tudnám használni, ha találkoznék emberekkel és esetleg szerezhetnék jó ismerősöket, barátokat stb. Viszont ott van ennek a másik oldala is és félek tőle valamennyire, mert még soha nem volt normális munkám és nem tudom, hogy az előző félévben történtek után hogyan teljesítenék egy munkahelyen, hogyan tudnék beilleszkedni egy munkahelyi közösségbe, hogyan bírnám a stresszt, el tudnám-e végezni a rám bízott feladatokat stb.

Vidéken élünk egy kisebb településen és helyben semmit nem találtam. Ami munkák adódtak itt a környéken az igazából mind betanított gyári munka (pl. hús, állateledel, csavargyár és ilyesmi) vagy néha keresnek segédmunkást építkezésre stb., de nem tudom milyen ilyen helyeken dolgozni, milyen a közeg, maga a munka stb. Ezen kívül pedig az egyetemem városában keresgélek, ott van pl. pár vendéglátós (leginkább gyorséttermek), kereskedelmi (tesco és más áruházak) vagy irodai munka (ez leginkább ügyfélszolgálat és adminisztratív munkák) is, de ezekkel kapcsolatban is vannak félelmeim (pl. emberekkel kell kommunikálni, fontos a gyorsaság és a pontosság és hasonlók). Önkéntes munkákat is kerestem, mert ahhoz valamivel több bátorságom lenne, de azt egyáltalán nem találtam olyan közelségben, hogy be tudjak járni. Minden munkához ingáznom kellene így is, pl. az egyetem városába napi 4 órát és ez is elég soknak tűnik így. Pénzre igazából nincsen szükségem, szóval az nem nagyon foglalkoztat, hogy melyik munkával mennyit keresnék. Nekem csak az lenne a fontos, hogy jobban érezzem magam.

Ti hogyan döntenétek?


2021. máj. 8. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem mennék ilyen helyre.
2021. máj. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És van esetleg valami más ötleted helyette?
2021. máj. 8. 15:55
 3/13 anonim válasza:
100%
Azta. Én el sem tudom képzelni, hogy létezik olyan ember, akinek nincsen szüksége pénzre. Igazából, pont olyan lényeges dolgokat nem írtál magadról, hogy: mi érdekel, milyen nemű vagy, mit tanulsz egyetemen, mennyit kéne ingáznod, hogy beérj a városba. Én is voltam hasonló helyzetben. Én azt mondom mindenképp dolgozz, mert az nagyon jót tesz az ember testi és lelki egyensúlyának, persze ehhez az kell, hogy jó környezetben legyél és szeresd amit csinálsz.
2021. máj. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A szüleimmel élek, ők fedezik az alapszükségleteimet. Nekem pedig van pár százezer forintom, de igazából az alap dolgokon kívül nem költök semmire sem. Úgyhogy emiatt írtam, hogy nincsen szükségem pénzre, mert tulajdonképpen így is mindenem biztosított és nem érzem szükségét, hogy több pénzem legyen. Valószínűleg ugyanúgy nem költeném semmire, csak rakosgatnám jobbra-balra.

Nem akartam túl sokat írni, illetve nem igazán éreztem relevánsnak a kérdés szempontjából, hogy mi érdekel stb., de ha kéred írok pár sort. Lány vagyok, 21 éves és angol szakon tanultam, úgyhogy igazából ez érdekel - nyelv, kultúrák és emellett még kreatív dolgokkal szeretek foglalkozni (pl. barkácsolás, rajz, festészet stb., ilyenek). Az egyetem városába napi 4 órát kellene ingáznom (vonat+busz), a környékbeli gyárakba is igazából hasonló időtartam lenne a bejutás, talán egy picivel kevesebb (busz).

2021. máj. 8. 16:13
 5/13 anonim válasza:
96%
Így nem mondom, hogy dolgozz, mert elfáradsz mire odaérsz. Én a helyedben megpróbálnék vagy távmunkát, vagy valamilyen online rajz tanfolyamot, vagy olyat ami szimpatikus. Nekem is hasonló érdeklődési köröm van, hobbinak ajánlom a diamond painting-t. Én 22 éves lány vagyok amúgy, egyetemista. Én most még kertészkedni kezdtem el. Engem az is nagyon feltölt, mert azzal is hasznosnak érzem magam. Vagy utazz! Lerendezel valahol melót, albit. Ha nem is lesz belőle a végén pénzed, azt mondod az sem zavar.
2021. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a bajom a távmunkákkal, az online tanfolyamokkal és minden otthonról is végezhető dologgal, hogy azoktól ugyanúgy nem változna semmi. Ugyanúgy nem mozdulnék ki itthonról, ugyanúgy nem találkoznék és kommunikálnék senkivel sem, ugyanúgy nem történne velem semmi érdemleges stb. , ugyanolyan lenne mint az egyetem a távoktatás alatt és az nem sült el túl jól... Lefoglalom én magam itthon, de engem már egyáltalán nem kötnek le a hobbik és én hasznosnak sem érzem magam tőlük. Már nem bírom azt, hogy tényleg folyton egyedül vagyok, soha nem történik semmi, soha nem megyek sehova, soha nincs kihez szólni stb., magyarul magányos vagyok és minden napom egyforma, monoton, jelentéktelen. Viszont egyedül nincs is kedvem (meg hát sokáig nem is lehetett) csak úgy pl. utazni, kirándulni, elmenni moziba, étterembe, múzeumba és hasonlók.
2021. máj. 8. 16:41
 7/13 anonim ***** válasza:

Keress valamilyen csoportos hobbit amint lehet ha valóban nincs szükséged a pénzre pl. túrázás, tánc, box, jóga, kézilabda, röplabda, járj el edzőterembe stb.

Gyári monoton munka szerintem csak mégjobban leszívja az energiád meg az életkedved.

Vagy pl. egy kutya is le tud kötni, ki kell vele mozdulni nap mint nap és nem leszel annyira magányos

2021. máj. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
"Hosszú távon nagyon rossz hatással volt rám a távoktatás. Tulajdonképpen minden napom egyedül töltöttem itthon és tanultam, ebből állt minden egyes napom hónapokon keresztül és a második online félév végére mondhatni összeomlottam, már nem bírtam"- ne haragudj, de neked nem való kb semmilyen munka, de még az iskola sem. Egy életképtelen vagy kb, hogy még az otthoni tanulásban is elfáradsz, egy munkahelyen mi lenne veled??? Meg úgy a világban?
2021. máj. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen a hobbi miatt is ugyanúgy ingáznom kellene, ha el akarnék járni pl. sportolni edzőterembe vagy valami csoportos, közösségi tevékenységre (mondjuk egyedül a sport jut eszembe). Helyben és a közvetlen környékünkön tényleg nincsen semmi. Az egyetemem városa az egyetlen teljes értékű város a közelben.

Kutyát nem tudok tartani, így az (és igazából semmilyen állat) nem jöhet szóba sajnos.

A távoktatás miatt gyakorlatilag kiszakadtam a megszokott közegemből és rutinomból, megszűnt a szociális életem és igazából minden más is az életemben, az egyetemet és a tanulást leszámítva, de az is teljesen átalakult. Korábban tök jól éreztem magam, kollégista voltam, imádtam egyetemre járni és tanulni, nyelvtanfolyamra jártam, sportoltam és nem voltam nagy társasági ember, de azért voltak barátaim és minden nap találkoztam emberekkel, legyen az egy szaktárs, egy tanár, egy bolti eladó vagy egy idegen a buszon. Az online oktatás első félévében sem volt még semmi bajom, de a másodikra már kikészültem. Nem elfáradtam, hanem egyszerűen megviselt a magány, az egyedüllét, a bezártság, a monotonitás és mindemellett ugyanúgy kellett teljesítenem az egyetemen is mintha mi sem történt volna, így az ezzel járó stresszt és kihívásokat is sokkal nehezebben vettem. A végére már a tanulás sem ment egyáltalán, mert nem csak a motivációm fogyatkozott meg, hanem még koncentrálni sem tudtam semmire (nem csak a tanulásra, pl. egy filmet se tudtam megnézni), semmi nem maradt meg a fejemben. A korábbi félévekben a legrosszabb kki-m 4,6 volt és abban a félévben még a kerek 2-est sem érte el... hidd el, hogy nem örömömben alakult így és nem is azért, mert fáradt, lusta vagy életképtelen lettem volna. Úgyhogy alapból soha nem volt gondom “a világban”, ahogy te fogalmaztál, de ez egy nem szokványos élethelyzet volt és egyszerűen én ezt így éltem meg, rám ilyen hatással volt.

2021. máj. 8. 18:16
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

En 2X annyi idős vagyok mint Te.

Ugyanígy érzek. Több mint 1 évig HO-ban voltam. Szombaton dolgoztam 1 órát mikor észrevettem, h szombat van. Minden nap úgy egybefolyt.

Motivációm mélyebbre süllyedt mint a Titanic.

Átlagon felül kerestem, de felmondtam. Semmihez nincs kedvem. Velem együtt 4-en mondtunk fel.

2021. máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!