Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem unalmas annak az embernek...

Nem unalmas annak az embernek az élete, aki az egész aktív pályáját egyetlen munkahelyen tölti?

Figyelt kérdés
Engem riasztana, ha az életemet egyetlen munkahelyen kellene végigdolgozni, és nem ismerhetnék meg mindig új és új szakmai közösségeket.
2021. máj. 9. 00:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Én könyvtárban dolgozom, nem tudom megunni, annyira változatos. Rendezvények is vannak, állandóan átrendezzük a könyvtárat is, olvasókkal vagyok kapcsolatban, aztán meg a könyvekkel foglalkozom, rengeteg adminisztráció, egy kis uniós pályázat, egy kis nyári táboroztatás, baba-mama klub...Közel 20 éve, közben kollégák és főnökök jöttek-mentek, volt stabil gárda, volt fluktuációs időszak is. Nem tudtam megunni, mert mindig minden változásban volt. Korábbi munkahelyeimen 3-4 év alatt simán befásultam. Vagy az emberekkel való kapcsolat volt nulla, vagy szellemileg nem volt elég kielégítő a feladat.

De nyilván vannak még olyan munkakörök, amiket nem lehet megunni.

Szerintem, ha állatorvos lettem volna vagy valami hasonló, azt se tudtam volna megunni soha, ott inkább a felelősség lehet nagyon megterhelő és hogy egy jó állatorvos éjjel-nappal készenlétben van.

2021. máj. 9. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt, haladok felelé a ranglétrán, másrészt folyamatos új kihívások jönnek, új emberekkel kerülök kapcsolatba. Egyáltalán nem érzem problémának, hogy egy helyen vagyok régóta.

Nyilván, ha valahol a tápláléklánc alján ülnék és ugyanaz a pár ember lenne körülöttem, ugyanazt csinálnám előrelépési lehetőség nélkül, akkor máshogy látnám

2021. máj. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki szereti a munkáját (nem csak amolyan sztahanovista), van fejlődési lehetősége, jó a fizu, jó a közösség, azt nehezebb megunni, én ilyenre vágynék, mert ez a stabilitás, ami megnyugtató, ha már egyszer ilyen alantas módon kell fenntartani magát az embernek, hogy eladja magát, pénzért melózik....
2021. máj. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Ma már ritka ez, régen gyakori volt, őket kell erről kérdezni.
2021. máj. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit csinál.


Nyilván más egy kivitelező cégnél lenni ahol évente több új projektben vagy benne, mindig megismersz új arcokat, új dolgokat, új technológiát és az egész fejlődik is.


Meg mág egy gyár hátsó kapuján biztonsági őrnek lenni ahol a nap 99%-ban senkivel nem találkozol, csak azzal a pár emberrel aki szintén ott dolgozik.

2021. máj. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Közel 30 éve egy helyen vagyok, versenyszféra, nem állami. A munkaköröm, beosztásom többször változott. Nem unalmas a munkám, műszaki terület.

Inkább az a baj, hogy bevagyok oda gyepesedve, már rég. Nem merek, nem mertam váltani, mert biciklibelsőben élek, nem tudom mi van a munkaerőpiacon.

2021. máj. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
1993 óta dolgozom ugyanazon a helyen, ahol kétszer változott meg az eltelt idő távlatában a betöltött munkaköröm. Nekem a hobbim és a hivatásom is egyben, amit munkaként elvégzek alkalomról alkalomra, - szó nem lehet arról, hogy ezt valaha is megunjam, megutáljam.
2021. máj. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez olyan, hogy jóból is megárt a sok. Minden embernek vannak napjai, mikor a hobbijához sincs kedve, egy időre félretenné. Namost, ha a megélhetés kényszeréböl nap mint nap a hobbimat kéne csinálnom, akkor is, ha épp nincs kedv, nem jön az ihlet és még valami pöts bele is pofázik, ellenőrizgetik, minősitgetik, na bizony isten rövid úton a legjobbat is megunnám.

Nekem nem hiányzik az sem, hogy új embereket ismerjek meg.Sőt, leinkább tök egyedül dolgozom szívesen. Ha mégis muszáj kollégának lennie, legyen az a kevés, megszokott, nekik már ismerem a nyűgjeiket. Az új meg ki tudja, milyen.

2021. máj. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

Abba belegondoltál, hogy vannak akiknek semmiféle más opciójuk nincs? Van egy ismerősöm, tanár, 23 éves kora óta. Nem, nem találtad el, nem szereti, utálja mint a szart. De elmúlt 40, van egy tanári végzettsége ami sehova máshova se jó, csak tanítani-hát mit tegyen?

Marad. Hova mehetne? Sehova se kell. Se a kora, de a pályája, se a végzettsége nem teszi lehetővé hogy bárhova felvegyék. Még teszkó pénztárosnak se kell.

így marad. Mi mást tehet?

2021. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egy tanár is válthat iskolát. Kipróbálhat többféle iskolai közösséget. Sokan félreértették a kérdésemet. Nem munkakörváltásról, hanem munkahelyváltásról beszéltem.
2021. máj. 9. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!