Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondanál ilyen esetben?

Felmondanál ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az egyik női kollégámmal szerettem volna találkozni, de a munkahelyre hivatkozva elutasított és csak barátilag fogadná a kérdésemet. Vissza is kérdezett, hogy barátilag gondoltam-e, én pedig azt válaszoltam, hogy igen. Körülbelül két hónappal ezelőtt tettem fel neki a kérdést es sajnos azóta sem tudom túltenni magamat rajta, egész nap róla gondolkodom.

Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy kölcsönös-e a vonzalom, ezt már nem akartam megkérdezni.

Egy csapatban dolgozunk, ahol már több hónapja kevés az ember és a felmondásom után szerintem teljes felfordulás lenne a munkán (így lehet mérges is lenne rám mert sokkal több feladatot kellene ellátnia).

A munkatarsaimmal szemben így eléggé önző lennék, viszont jelenleg magamban rágódom folyamatosan.

Jelenleg nincs párja, ahogyan nekem sincs.

A felmondásod vagy utolsó munkanapod után mennyit várnál az újabb kérdéssel?

Felmondjak vagy inkább abban bízzak, hogy az idő megoldja az érzéseimet?

Köszönöm a válaszokat!

25/f



#vonzalom #munkahelyi kapcsolat #Randi munkatárssal
2021. máj. 11. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkád/fizetésed stb. jó, akkor én az időre bíznám. Vagy alakul valami, vagy túlteszed magad rajta.
2021. máj. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Sosem értettem ezt a "házi nyúlra nem lövünk" dolgot. MOst vagy bejössz neki vagy nem.

Szóval az én értelmezésemben ha bejössz neki, akkor nem fog nemet mondani. Ha meg nemet mondana, akkor azért mert felmondasz, akkor is nemet fog mondani, szóval két szék közül a pad alá.... Úgyhogy ha jó páros vagytok, akkor úgy is azok lesztek, hogy egy a munkahelyetek. A munkát még később is felmondhatja akármelyikőtök, ha soknak érzitek a non-stop együttlétet vagy egyéb.


Úgyhogy javaslom légy férfi!

És még egy dolog, mert látom fiatal vagy... ha elsőre nemet mond, azért még próbálkozhatsz, mert lehet csak félős. (Bár ez nem valószínű, hogy ha azt írod a csaj kérdezte, hogy barátilag találkoztok-e..., de azért ki tudja.)

Én nem mondanék fel miatta, csak ha jobb munkát találok...

2021. máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Adott rá valami jelet, hogy te is tetszel neki, vagy kölcsönös a vonzalom? Ha annyira nem bírod a közelségét, illetve hamar el tudsz helyezkedni, nem lesz gond új munkahelyet találni, akkor szerintem érdemesebb felmondani. Miután felmondtál szerintem várj pár napot, esetleg, ha beszéltek a munkahelyen, bejelented a felmondásod nekik is, akkor "viccesen" megjegyezheted, hogy a felmondásod után, akkor már talizhatunk, nem lesz akadály előttetek.

Ha megfogadsz egy tanácsot, máskor kollégánál soha ne próbálkozz.

2021. máj. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nála is és több más munkatársnál is tapasztaltam a következőket: alapvetően az összes viccemen nevet, ha beszélgetünk nagy szemekkel néz, kicsit elpirosodik, igazgatja a haját és közben csuklót meg nyakat mutat felém. :) ha sétál a folyosón figyelni szokott.

Az a baj velem, hogy túlságosan szerény vagyok és sokáig ódzkodtam attól, hogy ilyen helyen próbálkozzak bárkinél, nem is szoktam bókolni senkinek.

Szerénynek és kedvesnek ismertem meg eddig, úgy tudom, hogy talán volt max. 3 barátja összesen.

2021. máj. 11. 12:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!