Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely váltásra készülök,...

Munkahely váltásra készülök, de egyszerűen nem tudok dönteni. Mi segíthet ilyen helyzetben? Mivel tudnám meggyőzni magam?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy nagyon nyugodt, laza, kevés munkával járó helyen dolgozom. Néha kicsit unalmas is. Egy műszak, fixen 8 óra, hétvége otthon. Viszont a fizetés elég kevés, 160000. Jelentkeztem egy másik helyre. Biztos voltam benne, hogy szóba sem állnak velem, ehhez képest felvennének. Itt két műszak van, a fizetés 70-80 ezerrel több. Ezen agyalok egész hétvégén, hogy váltsak vagy ne? Nem vagyok már olyan fiatal, hogy sok tévedés beleférjen.
2021. máj. 23. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mi a két terület? És mennyivel kellene többet dolgozni előreláthatólag az újnál?
2021. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor írni szoktam egy pro vs kontra listát. Számít ugye a munkahely elhelyezkedese(mennyire közelíthető meg könnyen, vannak-e esetleg boltok út közben), mennyi utazással jár, pénz, szabad hétvége/unnepnapok, ha van túlora az mennyi, van-e munkaidőkeret(3 havi szokott lenni, de bevezettek a 2 éves munkaidő keretet is).

Egyébként a két műszak mit takar? Mert amúgy jó is lehet, hogy hol a délután, hol a délelőtt szabad.

2021. máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Állami cég a jelenlegi, vízügy. Az új pedig raktározás, logisztika lenne. A felvételi elbeszélgetésen napi 8 órát mondtak, két műszak, de azt is hozzátették, hogy az igényektől függően változhat.
2021. máj. 23. 14:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont azt írnám én is, hogy pro és kontra lista, de jól végiggondolva.

Tehát lehet, hogy te most élvezed az egy műszakot, de néha jól jönne, ha délelőtt el tudnád végezni a dolgaidat. Viszont mondjuk a délutános műszak 11-ig tart, utána még egy óra hazatömegközlekedni, akkkr az egyértelmű negatívum. De ha negatívum is, akkor is talán megéri 1/3-dal több fizuért...

2021. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első lehetőség mellett maradnék, ha kevés a pénz másodállást vállalnék alkalmanként.
2021. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Válts! Kell a változás az embernek.
2021. máj. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Még van két napom, hogy döntsek.
2021. máj. 23. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!