Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem olyan vészesen vagyok...

Ha nem olyan vészesen vagyok szociális fóbiás lehet jó ötlet lenne, ha kipróbálnám az eladói munkát, hogy hátha javítana a helyzetemen?

Figyelt kérdés

Régen dolgoztam sima árufeltöltősként amit élveztem de sokszor nem találtam a helyem, nem találtam feladatokat stb...

Néha zavart, hogy körülöttem vannak ismeretlen emberek de egy idő után egészen hozzá szoktam.

Sajnos a régi helyemre nem mehetek vissza több ok miatt is pedig iszonyat közel volt, de találtam máshol hasonló élelmiszer üzletet igaz kicsit kell utazni de nem vészes.

Most annyira kitaláltam magamnak, hogy sosem fogok tudni beilleszkedni, megfelelni másoknak, erősen szociális fóbiás meg introvertált vagyok ahogy munka nélkül itthon voltam lassan 1 évet unalmamban.

De a valóságban kevésbé ennyire vészes, csak attól félek tényleg hogy nem találom fel magam és megint járkálni fogok a boltokban bár máshol azért sok feladat volt és eltelt az idő.

Most nem tagadom tényleg van szociális fóbiám, meg csendes vagyok, introvertált is de nem annyira hogy ne tudjak megszólalni, vagy beszélni másokkal csak mégsem szeretem a tömeget, meg úgy emberek között lenni.

Ott a boltban 1 évet simán kihúztam ha nem mehettem volna még suliba akár többet is.

Kérdezném akkor hogy ne engedjek a lustaságomnak és igenis kezdjek el dolgozni valahol? Jelenleg ez az egy van mint álláslehetőség és ami közel van.

Annyira ellustultam, hogy néha esténként vagyok fenn, és egész nap aludnék.

Pedig kell a pénz! Nagyon is és ebben legalább van sok tapasztalatom és már tudom úgy hogy mikre kell figyelni..

Elsőként az előző munkahelyemen eléggé elbaltáztam a dolgokat és itt új helyen szeretnék profi dolgozó lenni. Elsőnek nem azt csináltam amit nekem adtak hanem amit más épp mert könnyebbnek tűnt és féltem hogy elrontom stb..sokat késtem pedig közel volt..rossz hangulatom volt néha.

Szóval még ha "belehalnék" is szeretném elvállalni ezt az eladói állást élelmiszerboltban. Hiába pénztárgép kezelés régen nehezen ment megtanítják, ott is előbb utóbb kellett volna de akkor szerencsém volt és nem kellett.

Szerintetek jó ötlet lenne ha egyből emberek között dolgoznék hogy szokjam őket és ne vegyek mindent magamra, merjek beszélni hozzájuk, pénztárgépnél jóval közelebb kerülök velük kapcsolatba..

Volt esetleg itt olyan aki hasonlón érzett és végül eladó lett?



2021. máj. 25. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden jobb mint a celtalan semmittevés.

Csak ráerősít a fóbiádra ha nem mész emberek közé.


Ha felvesznek, menj!

2021. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1.Nagyon köszönöm!

Sajnos igen ráerősít.

Többi munka ahol nem boltban vagyok ott azért lenne 1 fokkal jobb mert ott csak a kollégákat kell megszokni és nem minden nap új embereket.

2021. máj. 25. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én dettó ilyen vagyok mint te. Egyszer felvettek pénztárosnak egy nagy áruházba, sajnos nem volt más lehetőség, de nálam csak rontott a helyzeten a sok ember. Igaz, én alapból nem szeretem az embereket de tudok kommunikálni és kedves is tudok lenni, tehát szerintem jól tudom leplezni ezt a tulajdonságom. Én most home office állást keresek magamnak mert úgy érzem így hosszú távon eredményesebb lenne a munkám.
2021. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3.Köszönöm!

Én is azért tudok beszélni, válaszolni vissza de néha igaz nehezen megy de muszáj lesz valamit ha csak közben nem találok sima árufeltöltős állást mert az is egy fokkal jobb mint beállni a pénztárgéphez.

2021. máj. 25. 21:11
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Most komolyan, hányszor írod még ki ezt a kérdést?

Melyik az a munkahely, amit hetekig tartanak neked, amíg azon lamentálsz, hogy elvállald e?

2021. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen árufeltöltésnél csak csinálod a dolgod, max néha odajön a vásárló hogy ez meg az hol található de ennyi. Egy pénztárosnak mosolyognia kell, kedvesnek kell lennie a vásárlókkal, többet kell velük kommunikálni.
2021. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer már rendben helytálltál. Aknázd ki a lehetőséget, ha tudsz menni, menj nyugodtan. Próbáld ki magad! Ha gond adódik, tudsz váltani, és dolgozni magadon amennyire teheted.

Sok kitartást kívánok !!

2021. máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6,7. köszönöm nektek! :)
2021. máj. 25. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!