Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Introvertáltsággal és szociáli...

Introvertáltsággal és szociális fóbiával küzdők milyen munkahelyet sikerült találnotok?

Figyelt kérdés

Mennyire voltak nehezek az első napok vagy hetek?

Találtatok azért beszélgetős társat ott?

Mennyire telik hasznosan egy napod, pl.mindig van mit tenni és nincs olyan hogy nem találod a feladataidat, most mit is kéne tenni?

Nekem van beütemezve egy eladói állás ami pont jó helyen lenne közlekedésileg is oké, csak hát emberek között kellene lennem egész nap és még kiszolgálni is őket mint pénztérgép stb..régen dolgoztam ebben és kikészültem de a vége felé tökre megkedveltem és megszoktam, lehet adni kéne neki pár hete hogy megszokjam? Viszont volt olyan sokszor hogy kérdezgetnem kellett hogy mit csináljak mert fel alá járkáltam a boltban mert nem találtam munkát, mintha minden tökéletes lenne, akkor nem voltam pénztárban de akkor még nem is volt ilyen erős ez a szociális fóbiám meg introvertáltságom.

Viszont van pár betanított munka mint csomagolás ami viszonylag közelebb van csak azért 3x átszállással van amihez képest az előző jobb közlekedésileg. Viszont próbáltam már hasonlót 1 műszakban viszont nagyon monoton volt, hiába volt könnyű ott hagytunk 1hhét alatt, lerohadt szinte a lábam az egy helyben állástól. pedig közel is volt.

Másik meg kétséges hogy elvállalom valami 2+2-es munkarend lenne, messze is van eléggé így ez szerintem kilőve mert közlekedés azért fontos a bejáráshoz.

Ki lehet gyógyulni szerintetek ebből az ördögi körből ha bevállalok egy eladói állást amiben van tapasztalatom és hagyok neki kis időt mire megszokom?

Korábbival sem igazán az emberek zavartak hanem hogy nem találtam magamnak feladatokat így haszontalannak éreztem magam és percenként meg nem kérdezhetek mindig hogy adjanak feladatokat és ide általában önállóan dolgozókat szeretik jobban ott akkor szerencsém volt.

Ettől a csomagolóstól csak azért félek, mert 3x átszállásra van de kevesebb mint 50 perc lenne ami meglepő.

Viszont valamiért vonz az eladói állás még ha pénztárgépet is kezelni kell.

Vannak itt esetleg sorstársaim és megosztanátok miféle munka vált be nektek a legjobban?



2021. máj. 25. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Semmilyet :'(
2021. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Én jelenleg egy 4 fős cégnél dolgozom.2 ember egy külön helységben,és én egyedül egy másik külön helységben.A 4. ember a főnököm,aki viszonylag keveset tartózkodik a munkahelyen.Most mondjam hogy rám van szabva?! :D

A volt munkahelyem egy középvállalat volt.Kb. 100 emberrel dolgoztam együtt ,egy épületbe napi szinten,és kb. a felével volt közelebbi munkakapcsolatom.Minden kezdet nehéz,szociális fóbiával vagy introvertáltan még nehezebb.

De kialakult...ott többnyire rendes,normális emberekkel dolgoztam együtt.Volt egy kettő idióta,de a többség normális volt.És azért jó az ilyen közeg,főleg ha kicsit is összetartó,mert az új kollégáknak ezt a példát mutatják,aki nem volt hajlandó beilleszkedni és normálisan viselkedni az nem tudott megmaradni,nem tudott érvényesülni sem.Nagyon kellemes emlékek fűznek ehhez a munkahelyemhez,mert befogadtak,kedvesek,normálisak voltak velem.És mindig van olyan,akivel megtalálja az ember a közös hangot.Persze én a problémámból kifolyólag nem nagyon mászkáltam oda senkihez beszélgetéseket kezdeményezni...de idővel,mikor már jól ismertem azokat,akikkel a közös hang megvolt ,bátrabban is mertem szólni hozzájuk,mert tudtam hogy nem fognak elutasítóan viselkedni.

De én férfi vagyok,és ez kivételesen egy olyan téma,amiben a nők vannak hátrányban.Mert sok nő nagyon gonosz tud lenni a másikkal szemben,és jellemzően egy munkahelyen is sokszor sokan előbb foglalkoznak más dolgokkal,mint magával a munkával.A férfiaknál ez kevésbé jellemző.Könnyebb férfiként beilleszkedni.

2021. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
Te aztán töltöd fel a kérdéseket.
2021. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én önfoglalkoztató lettem, otthonról.

Nem volt más választásom, mert túl súlyos az állapotom egy bejárós munkahelyhez.

2021. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Másikkal egybe gyúrhattad volna🤣
2021. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%
Irodai munka, otthonról.
2021. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Számviteli területen dolgozom. Beszélgetni nem igazán szoktam a munkatársakkal, de szerencsém van, mert 3 másik olyan emberrel vagyok egy irodában, akik szintén nem szólnak szinte soha egy szót sem. Szóval így elviselhető a helyzet. Ha másik irodában lennék, ahol állandóan dumálnak a többiek, és nekem is be kellene kapcsolódnom, akkor teljesen biztos, hogy nem bírnám hosszú távon.

Többféle munkahelyen dolgoztam már, fizikai munkán is, irodai munkán is, de beilleszkedni sosem tudtam sehova. Az első hetekben mindig aktívan próbáltam beszélgetőtársat keresni, de úgy vettem észre, nem nagyon nyitottak felém az emberek, úgyhogy aztán feladtam vele, és lényegében egyedül voltam, nem dumáltam soha senkivel. Aztán amikor új munkahelyem lett, megint ez játszódott le. A mostani munkahelyemre már úgy jöttem, hogy nem is próbáltam barátságokat kötni, mert tudtam, hogy úgyse fog összejönni.

Eleinte folyton rosszul éreztem magam amiatt, hogy nem éreztem magam a társaság tagjának sosem, de egy idő után rájöttem, hogy mindenki más pedig "hamis barát" a munkahelyen. Igazából egymás szemében kedvesek, egymás háta mögött meg kibeszélik és fúrják egymást a vezetőség előtt. Szóval rájöttem, hogy igazából felesleges is lenne egy ilyen közegbe beilleszkedni. Inkább elvagyok magamban, csendben végzem a munkámat, így legalább az esetek többségében kimaradok a munkahelyi balhékból.

2021. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Ki gondolja egyébként,hogy kezelhető ez a dolog és van kiút ebből a fóbiából?

Aki érez reményt,akarja is,annak szívesen segítek. :)

2021. máj. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 _Titkos_Kamilla_ válasza:
58%
8-as ,én reménykedem benne ,próbálok tenni is érte. Nyugodtan rám írhatsz :)
2021. máj. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy banyek . Ez már hányadik kérdésed ebben a témában ? Nem olyan rég ugyan ezt kérdezte valaki . Gondolom csekély esély van arra hogy nem te voltál . Különben is , a régi válaszok alapján már rég tudnod kéne hogy mit tegyél . Remélem holnap nem kérdezed meg újra . Ohh a másik dolog . Egy szociális fóbiában szenvedő ember , alapból se menne eladónak . Érted, fèl és szorong az emberektől . Akkor meg minek erőltetnè az áruházi állásokat ?


Keress más munkát . Ha már most ennyit stresszelsz rajta ....

2021. máj. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!