Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy béremelési kérés elvezethe...

Egy béremelési kérés elvezethet kirúgáshoz? gondolatmenetem leírom véleményezzétek

Figyelt kérdés

Egy ember aki régóta egy helyen van és jó ideje semmit se kapott, emelést kér.

A főnök elhajtja, nem kap semmit most se.

Majd kis idő múlva ki is rúgja noha a munkájáváal semmi gond sincs.


Miért?


Mert

- azzal hogy emelést kért kifejezésre juttatta hogy elégedetlen

- azzal hogy nem kapott, noha jó ideje a cégnél van, vérig lett sértve


tehát adott egy elégedetlen (ráadásul jogosan elégedetlen) és sértett munkaerő.

Márpedig egy elégedetlen és sértett munkaerő nem jó munkaerő, mert ha elterjeszti a történetét a kollegái között az erősen mérgezi a légkört


Tehát ki kell rúgni de sürgősen


Tehát oda jutunk hogy egy sima emelési kérésből kirúgás lett záros időn belül


Gondolatmenetem ez.

Vélemények?


2021. máj. 28. 09:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint igen.
2021. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez egyáltalán nem logikus. Egy átlag főnök másnap már arra sem emlékszik, hogy az a kolléga fiz.emelést kért. Hacsak nem nagyon bunkón csinálta, netán fenyegetődzött vagy ilyesmi. De akkor ne csodálkozzon, hogy kirúgták.
2021. máj. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
Miért lenne egyértelmű, hogy kirúgja? Persze biztosan van ilyen főnök, de hát máshogy hogyan kapna emelést? Először is, a főnöke is tudhatná, hogy illene valami emelést adni, ha meg nem tud valami miatt, akkor azt meg lehet mondani korrekten is, de az hogy utána a munkavállaló és a főnök hogy áll majd egymáshoz az más kérdés, de ez attól még nem indok a kirúgásra főleg, ha jól dolgozik a munkavállaló.
2021. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nekem sem logikus, ez alapján pár év után mindenkit ki kéne rúgnia. Az újak meg ugye nem olyan hatékonyak, mire betanulnának és pénzt termelnek, már ott tart, mintha adott volna emelést.
2021. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Van ahol azért rúgják ki a fizetésemelést kérőt mert ezzel akarják megfélemlíteni a többieket, hogy senki se merjen kérni és alacsonyan tarthassák a béreket.
2021. máj. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy mentem fizetésemelést kérni, hogy volt egy ajánlatom egy másik cégtől is. Kulturáltam mondtam a főnöknek, hogy két éve ugyanazért a bérért dolgozom és a munkámmal nincs gond. A főnök nem adott béremelést. Így másnap beadtam a felmondásomat és 1 hónapos próbaidőmet letöltöttem. Az új helyen 80 ezerrel többet kaptam és vogy cafetéria is.


Helyemre a régi munkahelyem nem talált embert a régi fizetésemért.

2021. máj. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

6-os, na erről van szó!

Kirugdoshat, ahány embert akar, amilyen indokkal akar, de talál-e embert a helyükre annyi pénzért? És ha igen, akkor kit?

Lehet a bérköltséget a végletekig lenyomni, csak akkor oda azok fognak menni, akik már sehova máshova nem voltak alkalmasak.

2021. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Lehet a bérköltséget a végletekig lenyomni, csak akkor oda azok fognak menni, akik már sehova máshova nem voltak alkalmasak."


És azt te honnan tudod hogy nem-e ez a cég célja ?? hogy a lehető legolcsóbbakat felvegye akik sehova máshova se kellenek, de ide szar pénzért jók lesznek.

mert nem minden cég a minőségre megy rá, lehet csak arra mennek hogy a munka úgy ahogy el legyen végezve osztán jóvanazúgy...


hány és hány ilyen gyár és üzem van, ahova tömegével az ukrán írástudatlan bunkók mennek, nem értenek semmihez, angol WC-t még nem láttak, de van egy nagy előnyük elmennek annyiért amennyiért egy magyar már nem megy el.


Hány és hány cég működik így.

2021. máj. 28. 12:00
 9/22 A kérdező kommentje:

"Először is, a főnöke is tudhatná, hogy illene valami emelést adni,"


Olyan hogy ILLIK egy munkahelyen nem létezik. Illemre sehol se adnak egy fillért se. Akkor adnak ha attól félnek hogy elmegy az emberük és fontos nekik.


Ha nem fontos, akkor hadd menjen.

2021. máj. 28. 12:01
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

8-ra:

De milyen minőségű terméket gyárt az a dolgozó? Akármilyen rossz minőséget gyárt, azt el lehet adni?

És el lesz végezve a munka? Nemcsak a butábbak, de a lustábbak, trehányabbak fognak oda kerülni. Vagy az iszákosok. Vagy akik sokat vannak táppénzen. Aztán a termelés nem megy, ami megy, az is vállalhatatlan minőségben, de a bérköltség meg áramlani fog kifelé.

2021. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!