Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire etikus? Van e még...

Mennyire etikus? Van e még amivel érvelhetek.

Figyelt kérdés

Gyedrol megyek vissza dolgozni.

Elkezdtem kivenni a szabijaimat, bár a szerzodest meg nem irtam ala, orultem, hogy minel hamarabb kivehetem, mert nagyon sok van.


Ma kijelentették, hogy a szabijaimat már a 4 órás béremmel adják majd ki (már egy hete mennek ezek a szabadságok). Ők a navnál már bejelentettek, úgyhogy lényegtelen hogy a szerződést én még alá se írtam.



Jól érzem, hogy nem túl korrekt ez így?


2021. máj. 28. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Te etikusnak gondolod magad?
2021. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem etikus, szerintem nem is jogszerű. Lehet, hogy érdemes lenne munkaügyi dolgokban járatos ügyvéddel beszélned.
2021. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4 órás foglalkozttásnál is ugyanannyi szabadságot kell adniuk.
2021. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

1-es válaszoló vagyok


Azért érdekes, hogy etikáról kérdezel annak ellenére, hogy Gyedről visszatérve te úgy kezded hogy veszed ki a szabadságot... Úgy látom hogy a munkavállalók szerint csak nekik vannak jogaik és csak ők élhetnek az etikai kérdésekkel... Pontosan ezért kérdeztem, hogy te etikusnak gondolod magad? Mert ebből a kérdésből ítélve te pont ugyanannyira vagy etikátlan mint ők.

2021. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es, te földhülye vagy, inkább ne is írtál volna semmit!

Az évek alatt felgyülemlett szabadságát KÖTELEZŐ kiadni neki.

2021. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5: 60 napon belül, de valóban gyakoribb hogy rögtön kiadják.


Amúgy ez sajnos örök dilemma az óraszámváltozásoknál, bár ritkán ütközik ki ennyire markánsan. Személy szerint azt gondolom nem etikus, és mivel nincs aláírva a módosítás nem is jogszerű.

2021. máj. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

5

A földhülye az te vagy. Ha elolvasnád újra amit a kérdező írt, akkor láthatnád, hogy megkapja a szabadságát, a problémája az, hogy a 4 órás bérbe adják ki neki (feltételezem szülés előtt 8 órában dolgozott ott). Szóval mielőtt hülyézel bárkit is, trenírozd az értelmezési képességeid, mert igencsak lent vannak.

2021. máj. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!