Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyakornokként is köteles...

Gyakornokként is köteles vagyok ledolgozni a fél órás ebédidőt?

Figyelt kérdés

Gyakornokként dolgozom egy irodában egyetem mellett és minimum heti 30 órát le kell dolgozni,azonban az ebédidőt pluszban le kell dolgozni,amiért természetesen nem jár bér.


Gyakornokként is köteles vagyok ezt ledolgozni?



2021. máj. 28. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagy köteles, de ők sem kötelesek téged alkalmazni. Vagy alkalmazkodsz, vagy kiraknak.
2021. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

A cégnek kötelező kiadni a munkaközi szünetet, ha 6 órát meghaladóan dolgozol. Tehát ki kell venni, ha a cég nem fizeti a szünetet, akkor le kell dolgozni, igen. Vagyis igazából nem ledolgozás, csak így hívjuk, szóval ki kell tölteni munkával a napi munkaidődet.

Ez független attól, hogy gyakornok vagy-e vagy sem.

2021. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy munkahelyem ahol dolgoztam egy hétig, az ebéd szünet úgy volt hogy ki kellett csekkolni gyáron kívülre hogy azt ne kelljen kifizetniük, sokan ezért a dohányzó helyiségben tartották a 20 perces kajaidőt mivel ez az idő nem elég arra hogy kimenj normálisan enni, dohányozz (ha kell), ha nem érkeztél vissza időben rádszólt a műszakvezető.
2021. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam gyakornok, nekem is le kellett. Azzal védtem ki valamennyit, hogy nem 5 napon jártam félnapot, hanem 3 nap egész napot, így spóroltam 1 órányi ebédszünetledolgozást.
2022. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!