Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezért nem mehetek diákmunkára?

Ezért nem mehetek diákmunkára?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, diákmunkát szerettem volna vállalni kasszás ként. Azt mondták, hogy holnap már kezdhetek, de megkérdezték, hogy van-e tetoválásom. Megmutattam a fülem mögötti pici holdat (ami anyummal közös, neki egy nap van), és azt mondták, hogy akkor nem kapok itt munkát.

Mondtam hogy le tudtam volna kenni alapozóval és nem is látszik, de ők csak azt hajtogatták hogy menjek el.

Miért?!

Ez ennyire roh@dt zavaró tényező?


Most nagyon el vagyok keseredve és dühös is vagyok..

Szerintem nem volt jogos, szerintetek?



2021. jún. 2. 17:38
A kérdező szavazást indított:
Igen, teljesen jogos volt
Nem, egyáltalán nem volt jogos
39 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Mivel el tudod "rejteni" szerintem nem jogos.
2021. jún. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
17 évesen nem is kasszázhatsz. 18 éves kortól lehet a felelősség miatt.
2021. jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem jogos ebben az esetben. Nyilván ha a nyakadra lenne varrva egy ocsmány vipera vagy bármi, azt megérteném (vevőként ugyanúgy nem zavarna), de egy apró, igényes (ha anyuddal közös, felteszem az) és alig látható helyen van. Már egy vállig érő, kibontott haj eltakarja.
2021. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Ebben az esetben nem jogos, de jó lecke a tetkómániás tiniknek, hogy arcul fog ütni még az, ami most menő heccnek tűnt. Én pl. nem azért nem veszek fel tetkósokat mert csúnya, hanem mert azt gondolom hogy az idióta nemtörődömség remek indikátora ha valakin tetoválás van, és nem alkalmazok idiótákat. Sajnos volt bőven rossz tapasztalat.
2021. jún. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ez valami nagyon flúgos hely lehet... Debrecenben a Pennyben konkrétan teljes karos tetoválással dolgoznak a kasszások (és eszükben sincsen takargatni). Elég szomorú, hogy még mindig vannak ilyen helyek ebben az országban 2021-ben. Mert ha még tényleg valami nagyon feltűnő tetoválás lenne, akkor azt meg is lehet érteni, de fül mögött? Szerintem senki se nézi egy kasszás fülét.

A 4-es válaszolónak pedig üzenem, hogy a normális emberek nem heccből tetováltatnak (mint ahogy a kérdező sem). Másrészt, az ismerősi körömben több tetovált is van, és semmivel sincsen több "idióta" közöttük, mint a nem tetováltak között, sőt...

2021. jún. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
92%

Diákmunka esetén annyit tudok tanácsolni, hogy amíg takarható helyen van, ne is ismerd el. Arra figyelj, hogy munka közben takard is mindig. Én pl piercinget is befordítom (septum) interjún, szövetkezetnél, és munka közben.


Normális munkahelyre ez a tanács már nem vonatkozik, de ott általában az a kritérium, hogy ne kézfejen/arcon/nyakon legyen a tetkód, illetve pl felszolgálóknál ha munkaruha van, és az rövidujjú, akkor bizonyos helyeken karon se.


Engem sokkal jobban zavar amikor a kasszás lánynak ótvar retkesek a körmei, és tövig vannak rágva, mint egy tetoválás, de valamiért az kevéssé érdekli a munkáltatókat.

2021. jún. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
98%

Milyen egy elvetemült munkahely.

2021-ben már nem kéne, hogy probléma legyen a tetkó, mint a szockóban.

2021. jún. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
97%
Hu de ostobák ezek.
2021. jún. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!