Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Óvónő vagy jogász?

Óvónő vagy jogász?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, és bár nagyon különböző a két pálya, de ezek közül kéne döntenem.

Tudnátok pro kontrákat írni? Illetve szerintetek melyik jobb?

Eddig erre jutottam:

jogász (ehhez húzok jobban): érdekesebb meló, több pénz viszont valószínűleg stresszesebb és nehezebb az egyetem is

óvónő: kevésbé stresszes, nyugis (a gyerekek annyira nem tudnak bestresszelni, mint a felnőttek 😅), kevés fizetés, de könnyebb elvégezni


2021. jún. 3. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha nincs a családodban jogász, +10 év melód van azokkal szemben, akiknek már családi iroda van.
2021. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Láttam olyan álláshirdetéseket, ahol nem várnak el munka tapasztalatot. Vagy hogy érted hogy plusz 10 év melóm lenne vele?
2021. jún. 3. 13:37
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Én elvégeztem a jogit.Készülj fel lelkileg,hogy rengeteget kell olvasni.Ha elvégzed az garantált,hogy a tanulást egy időre megutálod.
2021. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Penztaros vagy ovono, esetleg igy.
2021. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy szempont legyen: melyiket csinálnád szívesebben.

Ha ez megvan, akkor ha nem is lényegtelen, de másodlagos, hogy melyiket nehezebb elvégezni, vagy melyikkel keresel több pénzt.


Egyébként a jogi pálya nagyon tág fogalom. Lehetsz ügyvéd, ügyész, bíró egyaránt. Lehetsz vállalati jogtanácsos, és hivatalban ezerféle helyen alkalmaznak jogászt.

2021. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

"óvónő: kevésbé stresszes, nyugis (a gyerekek annyira nem tudnak bestresszelni, mint a felnőttek 😅), kevés fizetés, de könnyebb elvégezni"


Szerinted!...láthatóan semmi tapasztalatod gyerekekkel.

Tudnak stresszelni, nem is kicsit, amellett HATALMAS felelősség még 1 is, nem pedig 20.

Amellett (van óvónő a családban) örökké írni kell éjszakába nyúlóan mindenféléket a munkához kapcsolódóan. Nem tudom mik ezek, mert nem érdekel, de tervezetek, jellemzések, pályázatok, meg millióféle szarság.

Én akkor sem lennék óvónő, ha havi 2 millió lenne a fizetés, mert alapban idegeimre mennek a gyerekek, hogy éppen melyik tolja a másik szemébe az ecsetet.

2021. jún. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Jogász.


Szerinted az óvoda nem stresszes? Van óvónő ismerősöm, 1 ember van délutánonként 20 gyerekre és újabban egyre több az SNI-s. Folyamatosan panaszkodik, hogy agresszívek egymással, nem lehet őket fegyelmezni és lehetetlen ennyi gyerekre figyelni egyszerre 1 embernek. Arról nem is beszélve, hogy baromira alulfizetett szakma.

2021. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Jogász. Az is szívás 10 evig, de utana a magad ura lehetsz. Az óvónő képzés rövid, nem nehéz, de utana ugy szívat a rendszer, hogy magad hagyod el a pályát.

Ha van még időd, gondolkozz önismereti kérdéseken, ne csak azon, hogy "szeretem a gyerekeket, meg szeretek olvasni".

Mennyire vagy önálló a munkádban, mennyire szeretsz csapatban dolgozni, munkaórákat hogy osztanád be, tudnal-e vallalkozni, vagy szereted, ha valaki iranyt mutat, tervezel-e csaladot, az mennyire illik a képbe, mennyire fontos a pénz...stb.

Az, hogy mit tanulsz szívesen igen kis része egy nagy szeletnek.

2021. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jogaszkent csapatban kell tudni dolgozni? Vagy inkabb onallo munka?

Nem ugyvedre gondolok, hanem pl jogasz egy cegnel.

2021. jún. 3. 14:25
 10/14 anonim ***** válasza:

#9

Van ilyen is, meg olyan is.

2021. jún. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!