Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem gáz az, hogy ma már a...

Nem gáz az, hogy ma már a legtöbb végzettséget nem igénylő betanított munkára is megadnak 180-200 nettót, addig egy diplomás tanár vagy jogász megkeres nettó 140-et?

Figyelt kérdés

2020. okt. 7. 00:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Az a gáz hogy egyikük sem tud megélni kényelmesen.
2020. okt. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Amíg másnak dolgozol,sosem leszel gazdag.A leleményes tanárok is magánórákat vállalnak mellette,volt angoltanárom 10k/órában dolgozik a suli mellett,szóval ha nem vagy életképtelen akkor nem panaszkodhatsz...Jogász ugyanez,betanított munkásoktól nem sajnálom,180at itt úgy keresnek hogy 3 szakban vagy 12órában 4 szakban szét robotolják magukat a 2 mozdulatos munkájukkal,hát még szép hogy ennyit keresnek,mert az embernek nem való,amit ők csinálnak...
2020. okt. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Úgy összességében az ország nagy részének a hozzáállása gáz és ennek köszönhető ez. Inkább szeretnek az emberek gyűlölködni és áskálódni itthon, mint kiállni bármiért.

Pl. az én munkahelyemen ketten, azaz ketten szólaltunk fel a nagyobb fizetésért. Amikor én csináltam, akkor a dolgozok nagy része azt mondta a szemembe, hogy milyen jól csinálom. Aztán közülük a többség a hátam mögött kipofázott, hogy én mégis hogy képzelem azt, hogy több pénzt merek kérni. A másik része a képembe mondta, hogy akkor ők is kapjanak több pénzt, azért, mert... csak.

Nos, mivel ez az átlag színvonal, ezért értelemszerűen minimum 10-20 éven belül itt ez így is fog maradni. Nem fognak kiállni az emberek és nem fognak semmit sem átgondolni. Mindenki a saját részét próbálja markolni és így csúszik ki majdnem mindenki kezéből minden. Kivéve a lölö szintűekéből. Ők ebből vígan megalapozzák még az unokáik milliomos életét is.

2020. okt. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%
Valójában gáz, de ki lészen ez is mutatva: népünk ezt akarta.
2020. okt. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

Én azt szoktam mondani, hogy soha ne a máséra mond azt hogy sok, hanem a sajátodéra, azt hogy kevés.

Leírtam már valami hasonló kérdésre itt, hogy végzettségtől függetlenül aki dolgozik bármilyen munkát annak joga van a normális élethez amihez kevés a mai árakhoz viszonyítva a 200 ezer is.

Gondolj csak bele ha nem lennének kétkezi munkások akkor mi lenne?

Ha mindenki irodában ülne, akkor még iroda se lenne meg összkomfortos házak se, meg utak se stb.stb.

Ezért nem szabad lenézni a melóst ami sajnos jellemző Magyarországon.

2020. okt. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Azért kapnak ennyit, mert már nem találnak embert. A tanároknál is ugyanúgy baj van, mint a dokinál, hogy fogynak, rengeteg "ratkó" idő alatt született tanár nyugdíjba fog menni, bajban lesz az iskolarendszer ez már most látszik, hogy ott is bérrendezés kell. Rokonom mesterdiplomás óvónő és 140et kapott. Azóta más munkája van, pedig belőlük is nagy a hiány.
2020. okt. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
34%
Nem tartom gáznak. Kapitalizmus van. Ha valahol keveset fizetbek akkor nem oda megyek el dolgozni és nem abba az irányba tanulok tovább.
2020. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

Az a gáz inkább, hogy egyik se tud megélni normálisan annnyiból.


Egy gyári munkás egész nap robotol, túlórázik, 3 műszak stb egy óvónő / tanárnő 8 óra maximum, + sok szünet órák között, nyáron 3 hónap szünet, téli szünet 2 hét, tavaszi szünet stb.


Ezzel nem azt mondom, hogy a gyári munkás fontosabb munkát végezne, dehogy, de ne sajnáld már tőlük azt a semmire nem elegendő pénzt.


+ a mai tanárok csapnivalóak


Lehet lepontozni :)

2020. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem gáz. Az a gáz, hogy senki nem mer kiállni semmiért. Remek példa a kollégám. Egyfolytában morog, hogy kevés a pénz, nem tud megélni. Én mondtam neki, hogy jöjjön be velem a főnökhöz, mert én is beszélni szeretnék vele, ugyanis kaptam egy jobb ajánlatot, több pénzért.


Az utolsó pillanatban behúzta fülét-farkát, hogy ő nem, mégsem. Én megkaptam az emelést, ő nem. Most azért morog, hogy ugyanazt a munkát végzi kevesebb pénzért. Én mondtam neki, hogy meg is érdemli.


Szóval: a munkáltatók nem szeretnek fizetni, a munkavállalók meg nem merik kinyitni a pofájukat a nagyobb fizetésért és simán hülyének vannak nézve a legtöbb helyen.

2020. okt. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
18%

De igen, a tanálrok alul vannak durván fizetve.

Az meg szánalmas, hogy milyen alja emberek keresnek 180-200 nettót (és elgedetlenkednek), úgy hogy a saját nevüket se tudják leírni helyesen

2020. okt. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!