Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a hagyományos munkaidő (8-tól 16, vagy 17 óráig) a legrosszabb, legalábbis bizonyos szempontból?

Figyelt kérdés

Korán is kell kelni hozzá, és a délután is teljesen elmegy, ügyintézni sem nagyon lehet, program is csak max. este fér bele valami, szóval gyakorlatilag az egész nap elmegy.

Ha valaki reggel 6-kor kezd, de 2-kor már végez, a nagyon korai kelést legalább ellensúlyozza, hogy ott van szinte az egész délután ügyintézni, programot csinálni, ha pedig valaki 10-kor, vagy 11-kor kezd, de este 6-7-ig dolgozik, akkor pedig legalább korán kelni nem kell, vagy tud reggel ügyeket intézni.

Szóval a hagyományos munkaidő szerintem minden tekintetben a legrosszabb.



2021. jún. 7. 21:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
9-es: egyetértek, és már több országban agyalnak ezen, hogy be kéne ezt vezetni...
2021. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a hat órás műszakot támogatnám, 08:00-15:00. Amíg nem volt Home Office, azt vettem észre, hogy du. háromkor tele voltam energiával, akármit elintéztem volna, ötkor meg fáradt voltam, nem volt kedven elmenni a boltba se, csak menni akartam haza. Most Home Office-ban nincs ez a gondom, de, ha véget ér, megint visszajön ez.
2021. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Többféle beosztásom volt már. Az ilyen jön be nekem legkevésbé. Amúgy embere válogatja. Van akki éjjel mem tud dolgozni akkor se ha megfeszül.
2021. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%

Éjszakai műszakban meg tudtam volna fojtani a srácokat, akik azon voltak kiakadva, hogy miért ég felettem a villany, amikor ő nekik bántja a szemüket vagy nem tudnak aludni, de azt szerettem, hogy, amikor a reggelesek jöttek be, én húztam haza és, mivel délelőtt 10-11-ig le se feküdtem, azt csináltam, amit akartam. Ráadásul délután 5 körül keltem, este tízig rengeteg időm volt. Vagy 8-10 vagy 18-21 intéztem ügyeket.


Amit nem szerettem az az, hogy a hétvége csak 1 napos volt, péntek esti műszak szombat hajnalban ért véget, majd aludtál.


Aki hosszabb távon éjszakaizott, az kimaradt az irodai életből, lemaradt a hírekről meg amúgy is más nappal látni a többieket vagy este irogatni rájuk.

2021. jún. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

Én akkor éreztem magam a legjobban ebből a szempontból,amikor 10-18-ig dolgoztam.

Persze az sem mindegy,milyen messze van a munkahely.

2021. jún. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%

Sosem jarok ugyintezni, sosem ertettem ezt, mikor a legtobb dolgot el lehet intezni online, amit nem, az meg max evi 2 alkalom.

De ettol fuggetlenul egyetertek, viszont ha mindenki kettoig dolgozna, akkor lenne a csucsido, ugyhogy dolgozzatok csak 4-ig, en meg hagy menjek haza a nem agyonzsufolt villamossal 2-kor :D

2021. jún. 8. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig az volt az ideális, hogy előbb lépjek, a kőbb kezdést utaltam, a főni meg, amikor tovább maradtam, úgy volta ki egy másik napból, hogy később menjek, pedig mindig előbb akartam lépni, de nem volt jó.


Az volt a szar, amikor egy nap emiatt 16-20 kellett dolgoznom, képzelhetitek mennyire volt kedvem bemenni...

2021. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
6-14-ig dolgozom, mert a műhely, aminek a műszaki felügyeleltét ellátjuk, fix délelőttös munkarendben van. Fiatalon, egyedülállóként nekem ez így sokkal jobban bejön, mint korábbi munkahelyemen a 8-17:20-as, hagyományos irodai munakarend. Inkább felkelek időben, mint hogy késő délutánig benn kelljen ülni. (Az meg a másik, hogy itt szerencsére nincs a multiknál megszokott blokkolás a szellemi dolgozóknak, hanem ha megvannak az aznapi feladataid, kutyát nem érdekel, hogy kicsit előbb hazamész, mint hogy a 8 óra leketyeg.
2021. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, utolsó én egyszer 17:54 körül végeztem és le akartam lépni és jött a főnök, hogymég 6 perc hatra van a munkaidőből.
2021. jún. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére törzsidőm van, és még a törzsidőnél is van lehetőségem arra, hogy kimaradjak 1 órát és csúsztassak... de ha nem ez lenne, akkor nem örülnék a tipikus hagyományos munkaidőnek, mert lehetetlenség mellette ügyet intézni, hacsak nem veszek ki szabit :(.
2021. aug. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!