Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az ügyfélkapus azonnal lekérde...

Az ügyfélkapus azonnal lekérdezhető foglalkoztatási adatok világában miből gondolja egy munkáltató, hogy a bejelentési simlijei-csalásai nem buknak ki azonnal?

Figyelt kérdés

Felvesz főállásba és látom hogy 4 órás a bejelentés, NAV-os ügyfélkapun azt is látom mennyi a jelentett bér....

miből gondolja a cég hogy a hazudozásai nem buknak ki 1 nap alatt?


2021. jún. 8. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van munkaszerződésed, ugye? Mert ha azon 8 órás munkakör van, és 4-be vagy bejelentve, akkor névtelenül lehet bejelentést tenni a Munkaügyi Főfelügyelőségnek, kimennek és ellenőriznek, a munkáltatót megbüntetik, és akkor majd tanul belőle. Lehet nem etikus ez a megoldás, de az sem amit ő csinál.
2021. jún. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

" a Munkaügyi Főfelügyelőségnek, kimennek és ellenőriznek, a munkáltatót megbüntetik, és akkor majd tanul belőle"



Névtelenül... és a cég se fog rájönni ki dobta fel, ha kijön a felügyelet és épp a tegnap felvett Pista melós adataira kíváncsiak majd?

Névtelenül...

2021. jún. 8. 10:23
 3/9 A kérdező kommentje:

"és akkor majd tanul belőle."


Én meg azonnal elbukom a nemrég megszerzett állásomat.

2021. jún. 8. 10:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor minden jelenlévő dolgozót ellenőriznek, tudom mert a cégünknél volt ilyen. Egy alkalmi munkavállalónkat ellenőrizték, és bekérték a munkaviszonyosok papírjait is. De nálunk minden rendben volt. És névtelenül ment a feljelentés, mert építőipar vagyunk, és az egyik faluban dolgoztunk, és az ott lakókban megvolt a "magyar jóindulat".
2021. jún. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Ilyenkor minden jelenlévő dolgozót ellenőriznek,"


Hát nekem a telefonban teljesen mást mondtak, de totál mást.


Kérhetek személyre szóló ellenőrzést és akkor 1 szem ember vizsgálnak.

Vagy kérhetek "átfogót" de akkor se vizsgálnak mindenkit hanem X algoritmus alapján kiválasztják az összes dolgozóból a vizsgáltakat.

Vagy benne leszek vagy nem.


Olyan hogy tényleg mindenkit az csak központilag elrendelt teljes átvilágítás esetén van.

2021. jún. 8. 10:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor jelentsd a nav-nak, hogy fekete foglalkoztatás van, mert ez részben az. Az lehet névtelenül.
2021. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Akkor jelentsd a nav-nak, hogy fekete foglalkoztatás van, mert ez részben az. "


Az megvolt.

Feljelentettem.

2021. jún. 8. 10:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez már megint Balu, meg a sokadik korrupt gennyláda főnöke.
2021. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem erre nincs fix forgatókönyv, legalábbis nem a szerint járnak el. Amikor én bejelentettem,adtam is hozzá a nevemet, sőt a munkahelyen is elmondtam, nekem a nav os ügyintéző azt mondta, hogy ne dolgozzak ilyen cégnél, de eljárást nem indított, jegyzőkönyvet sem vett fel, pedig ott volt előtte fehéren, feketén minden adat. Ami a rendszerben szerepelt és ami a papírunkon, köszönőviszonyban sem volt. Mondjuk ismert politikusunk (kormányközeli) cége.
2021. jún. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!