Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy nem munkaidőben tartand...

Ha egy nem munkaidőben tartandó „rendezvényre“ szeretettel meghívnak, akkor evidensen semmiféle szankció nem érhet ha nem megyek? Mert ha KÖTELEZŐ akkor az nem MEGHÍVÁS hanem MUNKANAP és fizetendő, nem?

Figyelt kérdés

Ha egy szombati napra egy céges rendezvényre engem mint dolgozót szeretettel MEGHÍVNAK, akkor engem semmiféle szankció nem érhet ha nem megyek?


Mert ha ez egy meghívás, akkor rajtam áll elfogadom-e vagy sem.

Megyek ha akarok, ha meg nem, megköszönöm hogy gondoltak rám és nem megyek.


Ha meg kötelező, akkor oké akkor megyek, de akkor az mivel kötelező és munkahely így munkaidő és fizetendő, ráadásul túlórapótlékkal.


Javítsatok ki ha tévedek.


2021. jún. 10. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még véletlenül sem itt kérdezném, még véletlenül sem anonim önkéntes válaszolgatóktól,akik ingyen válaszolnak itt random kérdésekre, mindenféle utólagos felelősségre vonás terhe nélkül, hanem bemennék a munkahelyemre, és attól függően, hogy milyen a céges hierarchia(hogy hol vagy a ranglétrán), vagy bemennék a főnökömhöz, vagy kérnék hozzá egy időpontot a titkárnőnél, és úgy mennék be, és tisztáznám, ahogy a dress code-ot is. (hogy utcai ruha, vagy öltöny-nyakkendő, netán frakk)
2021. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Nem mindegy az sem, hogy töltelékember vagy, mert kell az aulában a 200-500-1000 fős hallgatóság (végig kell hallgatni egy előadást pl.), vagy enni-inni kell és kedélyesen beszélgetni egy odaérkező külsős auditorral, vagy be kell mutatni a szakmádat - mondjuk a saját szakmájáról mindenki tud beszélni, itt csak az lehet a kérdés, hogy milyen mélységig kell tárgyalni a konkrét témát), vagy ha ezek közül egyik sem, akkor konkrétan mit várnak el.
2021. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Jaj de naiv vagy. ezek a dolgok úgy működnek (nálunk is,ld céges csapatépítők) hogy "természetesen" nem kötelező, önkéntes. Ha nem mész, hát semmi gond.


Aztán megkapod a felmondásod. de persze semmiféle összefüggés nincs, ne is gondolj ilyenre.


mássz le a falvédőről.

2021. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Nem mindegy az sem, hogy töltelékember vagy, mert kell az aulában a 200-500-1000 fős "


Amíg nem munkanap és nem munkaidő és mégis meg kell jelenni, addig tök mindegy. legalábbis nekem. Ha már reggel ki kell kelni az ágyból, már rossz-ha nem fizetik.

2021. jún. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dolgoztam olyan cégnél, ahol munkaidőben tartották a világ legkínosabb karácsonyi buliját. Nyilván nem lehetett hazamenni míg le nem telt a munkaidő. Mondjuk ezt se tudom mire jó, ha az ember a háta közepére nem kíván egy ilyet, de kényszerítve van. Inkább dolgoztam volna.
2021. jún. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

de itt nem ez a helyzet ez szombat nem munkaidő.

és nem is fogják fizetni ez fel se merül 1 pillanatra se.

2021. jún. 10. 15:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem, nyilván munkaidőn kívül nem kötelezhet , hogy elmenj. Csak ilyenkor szokott az lenni, hogy azért megjegyzik aki nincs ott. Az én volt munkahelyemen ezt kiküszöbölve tartották munkaidőben, de annak se sok értelme volt így, hogy gyakorlatilag kényszerítve vagy rá.

Szóval ebből sehogy nem lehet jól kijönni sajnos, bár a helyedben én nem mennék el, ha nem akarnék. Különben is sajnos pont azon a szombaton kell vidékre utaznom és nem tudom lemondani, brühühű :D

2021. jún. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"+Különben is sajnos pont azon a szombaton kell vidékre utaznom"


Hát én is így leszek vele bár nagyon mennék (hahhahahahahah)de SAAAAAAAAJNOS már programom van

2021. jún. 14. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!