Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy alapvetően szeretetteljes,...

Egy alapvetően szeretetteljes, jóindulatú, naiv ember hogyan tud életben maradni ezen a bolygón ? Többi lent.

Figyelt kérdés
Aki hisz az emberi jóságban, és hiszi, hogy az ember alapvetően jó, és hogy az emberek nem akarnak rosszat a másiknak. Hogyan döbben rá, hogy ez nincs így, a beismerés, hogy ez hazugság, mert az emberek között igenis sok aljas, rosszindulatú alak van. Röviden: Hogyan tudja ezt feldolgozni?

2021. febr. 2. 15:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Létezik ilyen ember? Ha igen, akkor még valószínűleg csak gyerek.
2021. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Márpedig szerintem egy jól működő társadalomhoz jóindulatú és egymást segítő, empatikus emberek kellenek.


Egy társadalom jó összképet ad az emberek milyenségét illetően.

2021. febr. 2. 16:26
 3/19 anonim ***** válasza:
Az emberiségnél sokkal fontosabb a gazdasági fejlődés, mint a szociális. Ez így van rendjén, így fejlődhetünk a leggyorsabban. A társadalom alapja mindenképpen az empátia, egymás segítése, viszont felsőbb körökben ez inkább negatívum. Szerintem sokkal fontosabb az egyensúly.
2021. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is jóindulatú vagyok és hiszek az emberi jóságban. Úgy gondolom sokkal több ember él a társadalomban aki segít másoknak, csak ezt nem folyamatosan teszi, nem mindenkivel aki az útjába kerül és főleg nem posztolja ki facebookra. Ez utóbbi elég fontos és hasonló mint a tudás. Nem henceg vele még akkor sem ha lenne mire.


Látni kell mind a két oldalt. Mindenki saját akarata szerint cselekszik, viszont úgy gondolom, hogy a legtöbb ember se nem jó, se nem rossz, de ez csak az én felfogásom. Ezt nem feldolgozni kell, hanem elfogadni. Én sem tudom mi zajlik le annak az embernek a fejében aki másokat használ ki és ver át.

2021. febr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy időről időre nyakonvág a valóság, hogy milyen szemétláda emberek vannak..
2021. febr. 2. 17:35
 6/19 anonim ***** válasza:
Arról is mesélhetnél, hogy számodra mit jelent a rossz. Csak azért, mert nem segítek valakin, még nem leszek rossz, csak másra fordítom az erőforrásaimat. Konkrétan milyen tulajdonságokra gondolsz?
2021. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Aki szándékosan árt és keresztbetesz a másik embernek. Aki rosszindulatú pletykákat gyárt, megalázza a másikat, erőszakos és durva a másikkal. De aki tétlenül nézi ezt, számomra az is bűnös ember.
2021. febr. 2. 17:40
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Ártani teljesen természetes. Rombolás nélkül nem lehetne építeni. A kérdés az, hogy van-e oka az illetőnek.
2021. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Az a durva, hogy ez még magyaráznom kell, mi a rossz, holott szerintem tök evidens, egy normál erkölcsű embernél. Van egy ilyen erkölcsi iránytű a legtöbb emberben.


8: Ha ezt komolyan mondod, akkor szerintem sürgősen keress szakembert, nem normális ez a gondolkodás..

2021. febr. 2. 17:44
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Akárcsak 4-es, én is a végletekig jóindulatú ember vagyok, és nem hiszek az emberi gonoszságban. Abban hiszek, hogy az ember nem a másiknak akar ártani, csupán arról van szó, hogy miközben magának akar jót, az legtöbbször a környezetében előforduló emberek érdekeinek rovására megy.

Hogy a kérdésre válaszoljak, elmúltam 60, és eddig egész jól elboldogultam a "naivságommal". És szerintem csak így érdemes élni. Nagyon boldogtalan az az ember, aki mindenkiben ellenéget lát.

2021. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!