Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért vállalnak emberek a...

Miért vállalnak emberek a végzettségükhöz képest sokkal alacsonyabbrendű állást ?

Figyelt kérdés
Konkrét példák érdekelnének, mik a motivációk, okok :)
2021. jún. 12. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Mert túlképzettek.
2021. jún. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Mert épp nem találnak a végzettségüknek megfelelő állást, vagy nem tudnak elhelyezkedni, 'őni meg kő' valamibő' nem igaz?
2021. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Mert kell a fizetés, valamiből be kell fizetni a számlákat. Az is lehet, hogy ez egy alternatíva, amíg nem találja meg álmai munkahelyét.
2021. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Micimacko67 ***** válasza:
85%

Kérdező, pl azért mint én...sok mindent megtanultam elméletben a főiskolán a "szakmámról"...de az igazi szakmai iskola az volt amikor 3 műszakban, mint gépbeállító dolgoztam...

Amit elmagyaráztak elméletben, ott megtanultam gyakorlatban is..

2021. jún. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Én nem találtam a végzettségemmel munkát, illetve elkezdtem mindenféle gagyi hirdetésre jelentkezgetni, de sehonnan se jeleztek vissza... Vagy egy évig munkanélküli voltam, mire behívtak interjúra és egyből elvállaltam, mert nincs más lehetőségem.
2021. jún. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem akar azon területen dolgozni, félelme/sikertelensége volt korábban benne.
2021. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Tanári végzettségem van. Tíz éve nyitottam egy kis boltot (amolyan sarki kis bolt egy frekventált helyem). Sokkal jobban keresek vele, ráadásul a covid alatt felpörgött a forgalom.
2021. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10%
Nálam pont fordítva van, a végzettségemnél magasabb pozícióban dolgozok. Nimcs diplomám, de diplomás munkát végzek, körülöttem mindenki diplomás. Nem pályáztam rá, csak kijelöltek. Gondolom egy megfelelő végzettségű emberke többe kerülne a cégnek.
2021. jún. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Mert nincs más lehetőségük.Lehet hogy a közeli munkahelyre ahol szakmájában el tudna helyezkedni nincs felvétel vagy nem vennék fel mert nincs elég tapasztalata pl.

De előfordulhat hogy nem akarnak abban a szakmában dolgozni mert nem szeretik csinálni,rosszul választottak iskolát.Körülmények lehetnek rosszak amit nem bírnak

2021. jún. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8 : mit dolgozol ?
2021. jún. 13. 09:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!